چرا هتل‌داران سرعین ناراضی هستند؟

فرهنگی

فرماندار سرعین گفت: با توجه به اینکه قیمت هتل‌های سرعین نسبت به سایر نقاط کشور پایین است، هتل‌داران از این بابت ناراضی هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه اردبیل، عاطف ناصری در جمع مدیران حوزه گردشگری استان اردبیل با بیان اینکه سرعین دارای ظرفیت بیست برابری در پذیرش مسافر است، خاطرنشان کرد: 180 هتل و مهمان پذیر در شهر سرعین فعالیت می‌کنند.

وی تاکید کرد: نگاه استانی مشکل گشای سرعین نیست، بلکه باید یک نگاه فرامنطقه‌ای و ملی به سرعین شود.

ناصری تصریح کرد: سال گذشته در ایام عید سعید فطر، در عرض یک روز، 25 هزار خودرو با یکصد هزار نفر وارد شهر سرعین شدند، این در حالی است که کل معابر شهر سرعین 59 هکتار بوده و ورودی خودروها از سطح معابر شهری بیشتر شده بود.

وی با بیان اینکه در آن برهه زمانی، با وجود مسدود شدن ورودی شهر، از لحاظ بهداشتی و تامین مواد غذایی مسافران هیچ مشکلی وجود نداشت، تصریح کرد: سالانه به طور متوسط هفت میلیون نفر و روزانه 18 هزار نفر مسافر وارد شهر سرعین می‌شوند.

فرماندار سرعین با بیان اینکه به همت میراث فرهنگی و جامعه صنفی می‌توانیم خانه‌های استیجاری را ساماندهی کنیم، افزود: با تکمیل نهایی و فعال شدن کمربندی سرعین، می‌توانیم بخش عظیمی از ترافیک شهری گردشگران را کنترل کنیم.

وی از ساماندهی بخشی از راه‌ها و روستاهای هدف گردشگری سرعین خبر داد و گفت: امیدواریم امسال بتوانیم توزیع مسافر را بصورت مناسب در سطح شهرستان داشته باشیم.

انتهای پیام

کد N838911