تعطیلی یک نشریه تخصصی کودک

خسرو آقایاری از تعطیلی نشریه تخصصی «روشنان» خبر داد.

سردبیر نشریه تخصصی «روشنان» در گفت‌وگو با خبرنگار بخش رسانه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: برخلاف سال‌های اولیه انقلاب که ما جریانات فکری و فرهنگی قوی در حوزه ادبیات کودک و نشریات تخصصی آن داشته‌ایم، در حال حاضر بیش از دو نشریه نظری در این زمینه وجود ندارد و کل فعالیت‌های ما در این حوزه به نشریه تخصصی روشنان و پژوهش‌نامه خلاصه می‌شود.

وی تصریح کرد: این حرف که «روشنان» رقیب «پژوهش‌نامه»است حرفی از سر بغض می‌تواند باشد و این تصور به وجود می‌آید که نوعی انتقام‌گیری صنفی است.

خسرویاری با تاکید بر اینکه کانون ساختار هویتی خاص خود را دارد با کارشناسان زبده‌ای که سال‌هاست در آن فعالیت می‌کنند، گفت: اگر بنا باشد هر انجمن یا طیفی با گرایش سیاسی و فکری خاص خود بر کانون مسلط شود، این مساله نوعی مخدوش کردن هویت کانون به حساب می‌آید.

این نویسنده افزود: هویت کانون در حال خدشه‌دار شدن است. هویتی که بیش از 30 سال بر کانون حاکم بوده است. مدیرعامل محترم کانون باید نسبت به این هویت حساس باشند.

خسرویاری گفت: به اسم صرفه‌جویی و تعدیل نیرو تصمیم گرفته‌اند کارشناسان قدیمی معاونت فرهنگی کانون را که قریب به 50 نفر هستند تعدیل کنند. کارشناسانی که هر کدام در حوزه کاری خود وزنه‌ای به شمار می‌روند. جالب این است که دوستان در معاونت فرهنگی گفته‌اند که ما با سه نفر کارشناس می‌توانیم این معاونت را اداره کنیم. این نشان می‌دهد که این دوستان حتی در مورد فعالیت این معاونت متبوعشان اشراف کافی نداشته و این خط بطلان بر هویت فرهنگی کانون کشیدن است.

خسرویاری گفت: با مطبوعات در این زمینه تماس گرفته‌ایم و حساسیت‌های خود را طی نامه‌ای با وزیر آموزش و پرورش در میان گذاشته‌ایم. امیدواریم این فعالیتها به سرانجام مطلوبی برسد و «روشنان» به عنوان معدود نشریات تخصصی ادبیات کودک بتواند همچنان کما فی‌سابق به فعالیت نظری و ادبی خود ادامه دهد و از همه مهمتر هویت فرهنگی کانون پاس داشته شود.

انتهای پیام

کد N837890