تعامل «پایتخت» و «ثانیه‌ها» برای حضور همزمان علیرضا خمسه

سازنده‌ی مسابقه «ثانیه‌ها» از تعامل با گروه سازنده «پایتخت» برای حضور همزمان علیرضا خمسه در این برنامه‌های رمضانی خبر داد و گفت: با توجه به اینکه آقای خمسه مشغول بازی در «پایتخت 4» هستند، تعامل‌هایی با گروه داشته‌ایم که قرار است روزهای خاصی آقای خمسه در اختیار ما باشد.

سهیل سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا‌، در تکمیل مطب بالا اظهار کرد: در حال حاضر دکور مسابقه «ثانیه‌ها» در حال آماده‌سازی است و این مسابقه از هفته‌ی آینده با حضور علیرضا خمسه و مهمانی که قرار است در مسابقه شرکت داشته باشند ضبط می‌شود. طبق تعاملی که با گروه «پایتخت» داشتیم تصمیم گرفتیم که روزهایی که آقای خمسه می‌توانند در اختیار ما باشند‌، مسابقه «ثانیه‌ها» را با حضور ایشان ضبط کنیم و بتوانیم کار را به پخش در ماه رمضان برسانیم.

وی همچنین اعلام کرد: سری جدید مسابقه «ثانیه‌ها» که قرار است ماه رمضان امسال از شبکه دو سیما به روی آنتن برود، طبق روال سابق خواهد بود با این تفاوت که در این سری از مسابقه از چهره‌های بیشتری استفاده می‌کنیم؛ البته ناگفته نماند که در سری قبل هم ما از بازیگران مادر در روز مادر استفاده کردیم ولی در سری جدید تلاش کردیم بازیگران سیاست‌مداران‌ و ورزشکاران چهره را در مسابقه داشته باشیم ولی ساختار اصلی «ثانیه‌ها» طبق روال گذشته است.

کارگردان مسابقه «ثانیه‌ها» در ادامه درباره اینکه سوالات مسابقه در سری جدید بیشتر در چه حوزه‌هایی خواهد بود خاطرنشان کرد: در بخش طراحی سوالات در سری جدید «ثانیه‌ها» سعی کردیم از تیم حرفه‌ای‌تری برای طراحی سوالات استفاده کنیم و سوالاتمان تخصصی‌تر باشد. در حال حاضر هم 10 الی 15 نفر از دوستان بر روی طراحی سوالات کار می‌کنند تا بتوانیم سولات را با اشتباه کمتر و سطح علمی بالاتر طراحی کنیم. در این سری از مسابقه ما در همه حوزه‌ها اعم از هنری،‌ اجتماعی، ورزشی‌، سیاسی و ... سوال طراحی خواهیم کرد و سعی کردیم همه حوزه‌ها را دربربگیریم.

سلیمانی در ادامه هدف اصلی مسابقه «ثانیه‌ها» را آموزش بیشتر به مردم و بالا بردن سطح آگاهی مخاطبان عنوان کرد.

وی همچنین در پاسخ به اینکه قرار است در سری جدید «ثانیه‌ها» از کدام چهره‌ها استفاده شود‌؟ اعلام کرد: فعلا برای اینکه کدام چهره‌ها در مسابقه حضور داشته باشند تصمیم قطعی گرفته نشده است و مذاکرات نهایی انجام ندادیم؛ بنابراین کمی باید صبر کرد تا حضورشان در مسابقه قطعی شود.

او در ادامه گفت‌وگوی خود با ایسنا درباره اینکه چه بخش‌های جدیدی به مسابقه «ثانیه‌ها» اضافه خواهد شد؟ بیان کرد: در بخش طراحی سوالات و همچنین طراحی سوالات نمایشی تغییراتی خواهیم داشت. همچنین دکور برنامه تغییر می‌کند و موسیقی برنامه و بخش پایانی برنامه با تغییرات مواجه خواهد شد.

کارگردان و طراح مسابقه «ثانیه‌ها» در پایان صحبت‌هایش درباره‌ی اینکه آیا تلویزیون با ساخت چنین برنامه‌هایی می‌تواند از رکودی که مدتی است دچارش شده نجات پیدا کند؟ تصریح کرد: شخصا معتقد به رکود آنچنانی در تلویزیون نیستم ولی قطعا مدیران تلویزیون در جایگاه‌های جدیدشان همواره تلاش می‌کنند با ایجاد جذابیت مخاطبان بیشتری را جذب تلویزیون کنند ضمن اینکه ساختار چنین برنامه‌هایی مثل مسابقه «ثانیه‌ها» هم قطعا برای ایجاد جذابیت مردم ساخته می‌شود تا لحظات مفرحی را برایشان رقم بزند که امیدوارم در سری دوم هم این اتفاق بیفتد.

به گزارش ایسنا‌، سری اول از مسابقه «ثانیه‌ها» با اجرای علیرضا خمسه در نوروز امسال از شبکه دو سیما به روی آنتن رفت سری دوم این مسابقه برای پخش در ماه رمضان در حال ساخت است.

انتهای پیام

کد N837823