خبر خوش برای خبرنگاران: بیمه تکمیلی رایگان شد

مطبوعات,رسانه

معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بسته حمایتی سال 94 زمینه بیمه تکمیلی رایگان اهالی رسانه را فراهم ساخته است.

به گزارش خبرآنلاين، از جمله سیاست های دولت یازدهم تامین بیمه تکمیلی خبرنگاران بوده كه علاوه بر رييس جمهور مسئولان مختلف وزارت ارشاد نيز بر آن تاكيد داشته‌اند. بر همین اساس، خبرنگار ما مطلع شد علاوه بر اينكه خبرنگارانی که بیمه پایه هستند، می‌توانند از تسهیلات صندوق اعتباری هنر برای بیمه تکمیلی استفاده کنند، ارشاد يك خبر خوش براي ساير خبرنگاران و رسانه‌ها نيز دارد.

معاونت مطبوعاتی در بسته حمایتی سال 94، رایزنی‌ها در خصوص پرداخت یارانه بیمه تکمیلی را انجام داده تا رسانه‌ها بدون پرداخت هزینه، بیمه تکمیلی همکاران خود را نیز انجام دهند.

این در حالی است که معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي پيش تر در اطلاعيه‌اي اعلام كرده بود همه خبرنگاران و فعالان رسانه‌اي (حق التحريرها، نمايندگي هاي استاني و...) را تحت پوشش بيمه‌اي قرار مي‌دهد.

بر اين اساس معاونت مطبوعاتي 4 راهکار برای بیمه تمامی فعالان رسانه در نظر گرفته که علاوه بر اقدام رسانه‌ها، صدور کارت حرفه‌ای، ثبت‌نام در سایت صندوق اعتباری هنر با عنوان «فعالان غیرحرفه‌ای»، بیمه رایگان «سلامت» نيز هست که با اعلام آمادگی «بیمه سلامت» برای بیمه کردن فعالان مطبوعاتی، آن دسته از افرادی که از طریق رسانه‌هایشان بیمه نشده‌اند، به‌ویژه افرادی که میزان همکاری‌شان با یک رسانه مشخص به حدی نیست که در زمره همکاران اصلی آن رسانه قرار بگیرند، می‌توانند از این طریق اقدام کنند. این افراد می‌توانند به سایت بیمه سلامت مراجعه و برای انجام بیمه، نام‌نویسی کنند تا بعد از استعلام لازم از وزارت ارشاد و سازمان تأمین اجتماعی، بیمه شوند. با کمک وزارت رفاه، بیمه این افراد رایگان می‌شود و با همراهی سازمان تأمین اجتماعی و بازپرداخت مابه‌التفاوت توسط خود فرد یا مسیرهای جایگزین، موضوع بازنشستگی این افراد نیز سامان می‌گیرد.

5757

کد N837744