با اتمام داوری آثار؛

اولین جشنواره نوروزی «سوره مهر» برگزیدگان خود را شناخت

فرهنگی

برگزیدگان اولین دوره جشنواره نوروزی سوره مهر در هفت بخش «سوره آوا»، «سوره کتاب اولی‌ها»، «سوره ایده»،‌« سوره کودک»، «سوره کتابخوان» و «سوره نما» معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی انتشارات سوره مهر،  هیئت داوران پس از بررسی آثار ارسالی اولین دوره «جشنواره نوروزی سوره مهر»، نفرات برگزیده هر بخش را معرفی کردند.

بر این اساس، در بخش «سوره آوا» با عنوان «صدای کتاب باشید» به ترتیب آرش رضایی جوان، ساناز احسانی و فرنود فولادی به عنوان نفرات برتر معرفی شدند. به نفر اول سکه تمام بهار آزادی، نفر دوم نیم سکه بهار آزادی و نفر سوم ربع سکه بهار آزادی تعلق خواهد گرفت.

همچنین در این بخش از محمدحسین اموری، مریم رحمتی، سعید مختاری، امین ضیایی، علی عابدی، فاطمه سلطانی نژاد، آندره بهشاهی تقدیر خواهد شد.

در بخش «سوره کتاب اولی‌ها» با عنوان «ناشر کتاب‌های خود باشید» هیئت داوران هیچ کدام از آثار را شایسته دریافت جایزه ندانست. در این بخش از محمد صالح سلطانی، زهرا خیری و محمدامین پورحسینقلی با اهدا لوح یادبود تقدیر می‌شود. علاوه بر این آثار این سه نفر به صورت الکترونیکی منتشر خواهد شد.

در بخش «سوره ایده» با عنوان «از ایده تا اجرا» سعید سعادت با ایده «چند پیکسل کتاب» حائز رتبه نخست و برنده یک سکه تمام بهار آزادی شد. این بخش برگزیده دیگری نداشت.

در بخش «سوره کودک» با عنوان «کتاب را بازی کنیم، بازی را بخوانیم» ضمن تشکر و قدردانی از سرکار خانم فاطمه قشمی، مربی و قصه‌گو کتابخانه امام حسین زنجان، سرکار خانم معصومه محمدی به عنوان نفر اول، جایزه یک عدد سکه تمام بهار آزادی را دریافت خواهد کرد. این بخش هم برگزیده دیگری نداشت.

در بخش «سوره کتابخوان» با عنوان «کتاب، یار قدیمی در قالب جدید»، هئیت داوران هیچ اثری را شایسته دریافت جایزه ندانست و تنها از عاطفه امینی صالحی، مهدی طلوع نداف و الهام کوهکن تقدیر خواهد شد.

در بخش «سوره نگار» با عنوان «سوره مهر از نگاه شما» هیئت داوران هیچ اثری را شایسته برگزیده شده و دریافت جایزه ندانست.

در بخش «سوره نما» با عنوان «معرف و مبلغ کتاب‌های محبوب‌تان باشید»، فاطمه زارع برای معرفی کتاب «بابای پولدار» نفر اول و برگزیده یک عدد سکه تمام بهار آزادی شد. همچنین از مجید بهیرایی و الناز حاجی‌زاده تقدیر خواهد شد.

لوح تقدیر و جوایز نفرات برگزیده در چند روز آینده برایشان ارسال خواهد شد.