آنا نعمتی در گفتگو با مهر:

حضور در «جاده قدیم» به خاطر کارگردان بود/ تلویزیون بدحساب است

فرهنگی

آنا نعمتی با برشمردن گلایه‌هایش از تلویزیون به ویژه تجربه ناخوشایندش در سریال «کلاه پهلوی»، اعلام کرد فقط به خاطر بهرام بهرامیان یک قسمت به عنوان بازیگر مهمان در «جاده قدیم» بوده است.

آنا نعمتی بازیگر سینما و تلویزیون در گفتگو با خبرنگار مهر درباره حضور در سریال «جاده قدیم» در نقش خودش توضیح داد: من یک قسمت مهمان گروه بودم و بازی‌ام در این کار چند روز بیشتر طول نکشید. به خاطر بهرام بهرامیان هم بود که حاضر شدم در این سریال باشم و از قصه سریال تنها همین را می‌دانم که سه نفر دنبال گاوشان هستند و هر بار اتفاقات جدیدی در مسیر پیدا کردن گاو برایشان رخ می‌دهد.

«جاده قدیم» می‌تواند به قهر مردم با تلویزیون پایان دهد

وی افزود: معمولا آثار بهرامیان مخاطبان خودش را داشته و دارد. او کارگردانی با ویژگی‌های خاص خودش است. اما بعد از مشکلاتی که برای شبکه‌های تلویزیون رخ داده، مردم از رسانه ملی دور شده‌اند و سریال‌ها را دنبال نمی‌کنند. این موضوع از ضعف فیلمنامه و موارد دیگر سرچشمه گرفته است.

این بازیگر با ابراز امیدواری از اینکه با حضور کارگردانان موفقی که مخاطب را می‌شناسند این اوضاع بهبود پیدا کند، تأکید کرد: اینگونه شاید مخاطبانی که با تلویزیون قهر کرده‌اند، دوباره پای این رسانه بنشینند. «جاده قدیم» یک کار طنز موقعیت است و می‌تواند مخاطبان بسیاری را به خود جذب کند. به ویژه که هنرپیشه‌های تئاتری درجه یکی در آن بازی می‌کنند. قدری تبلیغات و اطلاع رسانی کمک می‌کند مخاطبان این سریال بیشتر شوند.

بعد از «کلاه پهلوی» تصمیم گرفتم با تلویزیون کار نکنم

نعمتی درباره گزیده کاری‌اش در تلویزیون، تصریح کرد: این موضوع به خاطر عدم پرداخت دستمزدها و لغو قراردادها است. مثلا در «کلاه پهلوی» قرارداد ما تمدید نشد و آقای تخت‌کشیان دستمزد چندساله مرا پرداخت نکرد. سیدضیاءالدین دری هم نقشم را در این سریال حذف کرد. از همین رو تصمیم گرفتم به هیچ وجه با تلویزیون کار نکنم.

بازیگر «انارهای نارس» یادآور شد: من به خاطر «کلاه پهلوی» شکایت کردم و حتی به آقای فرجی مدیر وقت شبکه یک هم اطلاع دادم اما متاسفانه یا خوشبختانه خود فرجی در آن پروژه، مدیر ناظر بود و هیچ کاری برای ما انجام نداد. اینگونه دستمزد چند ساله برخی از بازیگران آن پروژه که در زمستان و تابستان در شهرک سینمایی غزالی کار کرده بودند از بین رفت. برای اینکه حقوقمان را ندهند نقشمان را نیز حذف کردند و قراردادمان لغو شد.

نعمتی تأکید کرد: من فقط از آنجایی که با آقای بهرامیان «آل» را کار کرده بودم و این تجربه خوشایند را دوست داشتم، یک بار دیگر به خاطر او آمدم و در یک قسمت سریال بازی کردم.

این بازیگر درباره کارهای تازه‌اش در پایان گفت: فعلا سر هیچ کاری نیستم. ممکن است تئاتر کار کنم یا از بین فیلمنامه‌های سینمایی که به دستم رسیده، یکی را برای بازی انتخاب کنم.