انتخاب منتقدان ورایتی از بهترین‌ها و بدترین‌های کن

فرهنگی

منتقدان سایت و نشریه معتبر ورایتی بهترین و بدترین‌های جشنواره فیلم کن ۲۰۱۵ را انتخاب کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، منتقدان سینمایی این سایت با امتیازدهی به ۱۹ فیلم حاضر در بخش رقابتی جشنواره کن شصت و هشتم که یکشنبه شب به کارش خاتمه دارد، نظر خود را اعلام کردند.

منتقدان این سایت شامل جاستین چانگ، پیتر دبرو، اسکات فونداس، گای لوج، جی وایسبرگ و مگی لی بالاترین امتیاز را به فیلم «کارول» ساخته تاد هینس دادند. این فیلم با بازی کیت بلانشت و رونی مارا موفق شد تنها جایزه بازیگر زن را برای رونی مارا آن هم به صورت مشترک با امانوئله برکوت بازیگر و کارگردان فرانسوی به دست بیاورد. در حالی که برخی منتقدان اعتقاد داشتند باید این جایزه به صورت مشترک بین مارا و بلانشت تقسیم می‌شد. در هر حال این فیلم برخلاف «آبی گرم ترین رنگ است» با اقبال گروه داوری امسال روبه رو نشد.

منتقدان ورایتی کمترین امتیاز را نیز به «دریای درختان» فیلم جدید گاس ون سنت با بازی متیو مک‌کاناهی و کن واتانابه دادند. این فیلم در جشنواره کن نیز تقریبا به اتفاق آرا فیلمی خسته کننده و بی‌هدف خوانده شد و در سالن نمایش فیلم منتقدان آن را هو کردند.

گروه داوران کن به ریاست برادران کوئن امسال فیلم «دیپان» ساخته ژاک اودیار از سینمای فرانسه را به عنوان بهترین فیلم انتخاب کردند.