موسیقی جنوب ایران روبه خاموشی است

فرهنگی

محمدرضا درویشی گفت: در دومین فستیوال موسیقی «آینه‌دار» موسیقی‌های متنوع جنوب کشور که تا حدودی روبه خاموشی یا دگرگونی هستند، توسط هنرمندان بزرگ این مناطق اجرا می‌شود.

محمدرضا درویشی گفت: در دومین فستیوال موسیقی «آینه‌دار» موسیقی‌های متنوع جنوب کشور که تا حدودی روبه خاموشی یا دگرگونی هستند، توسط هنرمندان بزرگ این مناطق اجرا می‌شود.

به گزارش ایسنا، دبیر علمی فستیوال موسیقی نواحی و آیینی «آینه‌دار» اظهار کرد: دومین دور این فستیوال با تمرکز روی موسیقی‌های در معرض تحول جنوب ایران برگزار می‌شود و هنرمندان بزرگی از جنوب کشور در این دوره به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

او ادامه داد: جزییات برنامه‌های فستیوال در نشست خبری اعلام خواهد شد؛ اما بدیهی‌ است، موسیقی‌های متنوع جنوب کشور که تا حدودی روبه خاموشی یا دگرگونی هستند، توسط هنرمندان بزرگ این مناطق در طول سه شب اجرای فستیوال در برابر دیدگان هنرمندان و موسیقیدانان و دانشجویان موسیقی کشور به اجرا گذاشته می‌شود.

علی مغازه‌ای - دبیر اجرایی فستیوال آینه‌دار - نیز درباره‌ی مشخصات گروه‌های شرکت‌کننده در این دوره از فستیوال گفت: در فستیوال امسال، با توجه به تندای دگرگونی‌های فرهنگی کشور، بخصوص در جنوب، اجرای کیفی گونه‌های مهم و متنوع موسیقی در سه حوزه‌ی فرهنگی و جغرافیایی اصلی جنوبی، یعنی انواع موسیقی‌های سه استان‌ هرمزگان، بوشهر و خوزستان را هدف دومین نوبت فستیوال قرار داده‌ایم.

وی افزود: ما در حال انجام واپسین مراحل هماهنگی با گروه‌ها وعوامل برگزاری فستیوال هستیم، اما قطعا در چند روز آینده، نشست خبری فستیوال را برگزار می‌کنیم و زمان و مکان دقیق برگزاری نشست خبری دومین فستیول آینه‌دار به‌زودی اعلام خواهد شد.

دومین فستیوال موسیقی نواحی و آیینی «آینه‌دار» 16 تا 19 خردادماه با تمرکز بر موسیقی جنوب کشور با حضور بیش از 120 گروه در تالار رودکی برگزار می‌شود.

انتهای پیام

کد N836988