صلاحی مطرح کرد:

حتی یک کلاس هم نباید در فرهنگسراها خالی بماند

فرهنگی

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: احترام به یکدیگر، راستگویی و ارزش‌های انسانی باید در فضاهای فرهنگی ترویج شود و حتی یک کلاس هم نباید در فرهنگسراها خالی بماند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران،  آیین اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان نخستین جشنواره روابط عمومی‌های برتر سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران همزمان با سوم خرداد در فرهنگسرای ارسباران برگزار و در بخشی از آن از ۱۳ مدیر کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ادوار مختلف سازمان تقدیر شد.

محمود صلاحی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در این برنامه با تبریک اعیاد شعبانیه و روز آزادسازی خرمشهر گفت: شاه‌بیت پیروزی‌های هشت سال دفاع مقدس آزادسازی خرمشهر است که بحث کلیدی بین ایران و رژیم استکباری و بعث بود. در این روز به روان پاک همه شهیدان درود می‌فرستیم که عزت، فرهنگ و هنر و آرامش امروز را مدیون آنها هستیم و به یاد همه که خیلی‌هایشان ایستاده به شهادت رسیدند، می‌ایستیم و فاتحه‌ای برای شادی روح آنها می‌خوانیم.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت نقش روابط عمومی در سازمان‌ها افزود: روابط عمومی سه دوره طی کرده است؛ ابتدا حالت تلفنچی داشت، دوم وظیفه معرفی سازمان را بر عهده گرفت و امروز روابط عمومی برتر آن است که عملکرد سازمان را به همه مخاطبان خاص و عام انتقال دهد و در مقابل نظر علاقه‌مندان و دیگران را به مجموعه سازمان منعکس کند تا در برنامه‌ها لحاظ شود.

صلاحی با اشاره به اینکه باید در سال ۹۴ شاهد شکوفایی روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران باشیم، گفت: با توجه به جنس کار سازمان بخش قابل توجهی از ماموریت‌ها نیازمند رسانه، انعکاس، ارسال، دریافت و نظرخواهی است و به همین دلیل روابط عمومی نقش مهمی در سازمان دارد و همه فرهنگسراها و مراکز باید خود را در معرض قضاوت مردم قرار دهند و روابط عمومی‌ها انتقادها را به خوبی منعکس کنند.

رئیس سازمان فرهنگی هنری در بخش دیگری از سخنانش گفت: روابط عمومی برتر آن است که مردم آن مجموعه را بشناسند؛ مردم تهران چند درصد سازمان را می‌شناسند و عملکردش را می‌دانند؟ امسال باید بحث معرفی مناسب سازمان و فعالیت‌های آن با جدیت پیگیری شود و نه همه هشت میلیون شهروند تهران اما چهار میلیون نفر باید سازمان را بشناسند. فعالان حوزه‌های مختلف فرهنگ و هنر باید بدانند که در تعامل و ارتباط با سازمان چه فعالیتی می‌توانند انجام دهند.

وی با بیان اینکه دامنه کار را باید وسیع گرفت، بیان کرد: کار فرهنگی بزرگ و کوچک ندارد، واحد کار فرهنگی نفر به نفر است. روابط عمومی‌ها نخست باید سازمان را به علاقه‌مندان معرفی کنند، دوم به عموم مردم و در مرحله سوم به کشور ایران؛ چرا که به فرموده رهبر معظم انقلاب، هر کاری که در تهران انجام شود با فاصله‌ای کم در دیگر شهرها اجرا می‌شود و در این زمینه می‌توانیم برگزاری هفته‌های فرهنگ و هنر با استان‌ها را در دستور کار قرار دهیم.

رئیس سازمان فرهنگی هنری با اشاره به اینکه فضای مجازی، ابزار فناوری روز برای ارتباط انسان‌ها با یکدیگر است، افزود: ارتباط ناشی از هویت، فرهنگ و هنر است و خود فضای مجازی هدف نیست که اگر اینگونه باشد خسارت است. اگر این ابزار در راستای تعالی جامعه و فرد باشد، صد درصد مثبت است؛ همه جلوه‌های فرهنگ و هنر زمانی اثربخش است که هویت، انسانیت، اعتقاد، شخصیت،  آبرو و احترام در ایران و دنیا حفظ شود.

صلاحی بررسی شخصیت ایرانی‌های اصیل به ویژه در دوره اسلامی را از وظایف این سازمان دانست و گفت: احترام به یکدیگر، راستگویی و ارزش‌های انسانی باید در فرهنگسراها ترویج شود، سازمان را باید به همه مردم شناساند و حتی یک کلاس نباید در فرهنگسراها خالی بماند. موضوع‌های معرفتی را باید جدی‌تر دنبال کنیم و به جلوه‌های هنر در همه سطوح باید بپردازیم. ضمن اینکه جمع همه این ماموریت‌ها باید در راستای تعالی فرد و جامعه باشد.

وی گفت: باید فضای کار را باز کنیم و سازمان را به جایگاه خودش بازگردانیم؛ جو بی‌اعتمادی میان سازمان و جامعه هنری باید از
میان برود، آنها ما را بشناسند و ما آنها را، فضای فعالیت را تعریف کنیم و کار منتج به نتیجه انجام دهیم.

صلاحی با تاکید بر این که حل مشکل‌های مجموعه بر عهده رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران است، تصریح کرد: در پایان سال از شهردار تهران
درخواست می‌کنم عملکرد رئیس سازمان را بررسی کنند و در سازمان هم همزمان با اسفندماه عملکرد همه کارکنان ستاد و صف را در همه مراکز بررسی و ارزیابی می‌کنیم.

در پایان این مراسم از روابط عمومی‌های برتر یک سال اخیر در حوزه‌های مختلف با اهدای تندیس، لوح و جایزه نقدی تقدیر شد.