اختلاف بزرگ‌ترین ناشر جهان با «آمازون» بالا گرفت

کتاب,ناشر,پنگوئن,آمازون

اختلاف انتشارات «پنگوئن رندم هاوس» با توزیع‌کننده آنلاین کتاب «آمازون» تا جایی جدی شده که گفته می‌شود «پنگوئن» قصد دارد فروش کتاب‌هایش را در وب‌سایت «آمازون» متوقف کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «پنگوئن رندم هاوس» بزرگ‌ترین ناشر جهان در صورت حل نشدن اختلافات مالی‌اش با «آمازون»، فروش کتاب‌هایش را از طریق این وب‌سایت شناخته‌شده ممنوع خواهد کرد.

«آمازون» 90 درصد آثارش را به صورت آنلاین به فروش می‌رساند و طی ماه‌های اخیر بر سر انعقاد قراردادی جدید با «پنگوئن رندم هاوس» دچار مشکل شده است. «پنگوئن» سالانه 15 هزار جلد کتاب در 250 شعبه بین‌المللی خود منتشر می‌کند.

«پنگوئن رندم هاوس» یکی از پنج غول بزرگ دنیای نشر است که در آخرین مرحله با «آمازون» وارد مذاکره شده است. گفته می‌شود که این دو در حال مذاکره درباره قرارداد جدید هستند، اما هنوز به توافق نرسیده‌اند. هیچ یک از دو طرف درباره جزییات همکاری یا اختلاف‌های پیش‌آمده علنا صحبتی نداشته‌اند.

به گزارش گاردین، «پنگوئن» و «رندم هاوس» دو ناشر بزرگ و قدر در جهان بودند که در سال 2013 به هم پیوستند و انتشارات واحدی به نام «پنگوئن رندم هاوس» را راه‌اندازی کردند.

حدودا یک سال پیش بود که نویسنده‌های مشهوری چون «استفن کینگ»، «پل آستر»، «جان گریشام» و... به همراه بیش از 850 چهره دیگر با امضای نامه‌ای، اعتراض خود را به سیاست‌های منفعت‌طلبانه‌ «آمازون» نشان دادند.

انتهای پیام

کد N836217