در اخطاری مطرح کرد،

صرامی: هیات رئیسه مجمع تشخیص مصلحت شماره 2 باز کرده است

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي

یک عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با انتقاد از عملکرد هیات رئیسه در مورد اعلام وصول استیضاح وزیر ارشاد گفت که متاسفانه در هیات رئیسه، مجمع تشخیص مصلحت نظام شماره 2 باز شده است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، محسن صرامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) با استناد به ماده 22 آیین نامه داخلی و 67 قانون اساسی در تذکر و اخطاری گفت: بیش از شش ماه است که استیضاح جنتی وزیر ارشاد را به هیات رئیسه تقدیم کرده‌ایم که هنوز اعلام وصول نشده است.

وی افزود: طبق آیین نامه داخلی هیات رئیسه به محض دریافت استیضاح باید در اولین جلسه کاری آن را اعلام وصول کند و گزارشش را به هیات وزیران ارائه دهد، اما متاسفانه انگار در هیات رئیسه مجمع تشخیص مصلحت شماره 2 باز کرده‌اید.

نماینده مردم فریدون شهر خطاب به ابوترابی گفت: ما امروز در انتخابات هیات رئیسه به مجمع مصلحت نظام رای ندادیم و همه شما به قانون اساسی سوگند خوردید.

وی با طرح این پرسش که چرا استیضاح وزیر ارشاد اعلام وصول نمی‌شود گفت: آقای جنتی هر چه از دهانش در می‌آید می‌گوید و مواضع دولت و ملت را به یغما می‌برد. حال سوال این است که چرا استیضاح ایشان که ادبیاتش دولتی نیست را اعلام وصول نمی‌کنید؟ۀ

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد، رئیس جلسه در پاسخ گفت: ممکن است هیات رئیسه نظر مشورتی داشته باشد، اما در این مورد و موارد دیگر نظر نمایندگان ملاک قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام

کد N836169