کف فروش ۱۳ میلیونی «من دیه‌گو مارادونا هستم» را شکست داد

فرهنگی

تهیه کننده فیلم «من دیه‌گو مارادونا هستم» معتقد است کف فروش ۱۳ میلیونی سرگروه اکران این فیلم باعث شکست این اثر سینمایی در اکران عمومی شد.

جواد نوروزبیگی تهیه کننده فیلم «من دیه‌گو مارادونا هستم» ضمن گلایه از پایان اکران این اثر سینمایی، به خبرنگار مهر گفت: برنامه ریزی اکران فیلم «من دیه گو مارادونا هستم» برای تعطیلات نوروز بود و در این راستا با سینما فرهنگ صحبت های نهایی انجام شده بود اما به دلیل فشار بیرونی که بر ما وارد شد ناگزیر شدیم این فیلم سینمایی را در اکران دوم نوروز روی پرده ببریم.

وی ادامه داد: منصرف شدن ما از اکران فیلم در اکران اول نوروز در حالی اتفاق افتاد که شورای صنفی نمایش فیلم دیگری را در گروه سینمایی فرهنگ روی پرده برد که اتفاقا فیلم مورد نظر فروش خوبی نداشت و همین مسأله آسیب جدی به فروش فیلم وارد کرد.

نوروزبیگی با بیان این مطلب که کف فروش ۱۳ میلیونی در پردیس سینما زندگی عامل اصلی افت فروش «من دیه گو مارادونا هستم» بوده است، گفت: من به شخصه با اکران این فیلم در گروه سینمایی پردیس زندگی مشکل نداشتم کما اینکه کمک بسیاری هم برای دیده شدن فیلم کرد اما مشکل از جایی شروع شد که کف فروش این اثر سینمایی را ۱۳ میلیون اعلام کردند و همین مسأله باعث آسیب خوردن به فیلم شد.

تهیه کننده فیلم «من دیه گو مارادونا هستم» در ادامه صحبت های خود متذکر شد: پس از اینکه این فیلم سینمایی از این ناحیه آسیب دید دوستان در شورای صنفی نمایش تصمیم گرفتند کف فروش گروه سینمایی زندگی را ۹ میلیون تومان در نظر بگیرند. علاوه بر این مشکل، امکان تبلیغ تلویزیونی را نداشتیم و به دلیل اجرایی شدن طرح «نگارخانه ای به وسعت یک شهر» نیز امکان تبلیغ شهری از سوی شهرداری برای‌مان فراهم نشد.

تهیه کننده فیلم «خرس» ادامه داد: نکته دیگر اینکه من از جمله تهیه کنندگانی نیستم که قائل به تبلیغ در شبکه های ماهواره ای باشم و به هیچ عنوان چنین تبلیغاتی را نمی پسندم اما مسأله این است که با پایین آمدن فیلم «من دیه گو مارادونا هستم» از اکران، تاوان تعهد به خود و سینما را دادم. این در حالی است که فیلم ها و آدم های فرهنگی از هیچ حمایتی برخوردار نیستند.

نوروزبیگی درباره اکران این فیلم در شهرستان ها گفت: اکران «من دیه گو مارادونا هستم» به مدت ۱۰ روز است که در شهرستان ها آغاز شده و مشکلی با اکران در شهرستان ها نداریم اما واقعیت این است که اخبار سینما در پایتخت تاثیرگذار در اکران شهرستان ها است.

وی درباره پخش بین المللی این فیلم گفت: محمد اطبایی پخش بین الملل این فیلم را به عهده دارد و باید مشورت های خود را در این مورد ارائه کند تا حداقل حضور جهانی را از دست ندهیم.