جشنواره «خرمشهر از نگاه راوی» امروز در تهران برگزار می‌شود

فرهنگی

جشنواره خرمشهر از نگاه راوی به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر و پیروزی بزرگ رزمندگان اسلام، امروز از ساعت ۱۷ تا ۱۹در فرهنگسرای شفق برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، حبیب الله غفوری، معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۶ تهران با بیان این خبر گفت: همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر، طرح یادواره سوم خرداد با محور ادبیات جنگی و با حضور نویسندگان و عکاسان هشت سال دفاع مقدس برگزار خواهد شد. 

 وی خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت فرهنگسازی در حوزه دفاع مقدس، در این مراسم جمعی از اهالی فرهنگ و هنر که در خصوص مقاومت و آزادسازی صاحب اثر هستند، همچنین جمعی از فرماندهان تاثیرگذار در عملیات بیت المقدس دعوت شده اند تا با بیان ناگفته ها و خاطرات آن ایام، قدمی در راه ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت برداشته شود. ادبیات مقدس برای ما یک مکتب کار و زندگی است، اگر ادبیات دفاع مقدس را تبیین و به نسل جوان منتقل کنیم، بسیاری از مشکلاتی که امروزه گریبانگیر جوانان است، حل خواهد شد.

 علاوه بر این، از میان نویسندگان ادبیات پایداری احمد دهقان، مصطفی رحیمی، اصغر کاظمی و سعید علامیان و عکاسان؛ سعید صادقی، بهرام محمدی فر و حسین حیدری که در روزهای مردمی خرمشهر و همچنین در آزادسازی خرمشهر در منطقه حضور داشته اند، در این برنامه حضور می یابند.

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه ۶ افزود: از فرماندهان دوران دفاع مقدس سرهنگ محسن شریف النسب و همچنین فرزند سردار شهید کاظم رستگار که در عملیات بیت المقدس فرماندهی گردان مموثر و خط شکن میثم را بر عهده داشت نیز در این مراسم حضور خواهند یافت.

از جمله برنامه های جانبی این مراسم برپایی نمایشگاه کتاب دفاع مقدس در محوطه بیرونی فرهنگسرا توسط ناشرین این حوزه از جمله موسسه شهید باقری است. 

سید جواد هاشمی مجری حوزه دفاع مقدس نیز اجرای این برنامه را بر عهده دارد.

انجمن خبرنگاران دفاع مقدس، موسسه شهید حسن باقری و موسسه فرهنگی عمیم در برگزاری این برنامه مشارکت معنوی دارند.