اشاره ضمنی وزیر خارجه عربستان به تلاش برای داشتن سلاح هسته‌ای

سیاسی

شبکه سی‌ان‌ان در گزارش فاش کرد آنچه که در مورد تصمیم عربستان برای در اختیار داشتن سلاح هسته‌ای از طریق پاکستان مطرح شده است، صرفاً گمانه‌زنی نیست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این شبکه اعلام کرده، زمانی که عادل الجبیر، وزیر خارجه کنونی عربستان سفیر ریاض در آمریکا بود، در مصاحبه‌ای با سی‌ان‌ان این مساله را بعید ندانست که اگر ایران به توانایی ساخت تسلیحاتی هسته‌ای دست یابد عربستان نیز روش خاص خود را برای به دست آوردن سلاح هسته‌ای در پیش بگیرد.

به این ترتیب بعید نیست که عربستان در طول چند سال اخیر که نگرانی‌های غرب و اعراب از برنامه هسته‌ای ایران افزایش یافته بود به سمت خرید سلاح‌های هسته‌ای از پاکستان پیش رفته باشد.

سی‌ان‌ان تاکید کرد که گزارش‌های رسانه‌ای پس از آن منتشرشد که روزنامه انگلیسی سندی تایمز به نقل از مسوولان آمریکایی گزارش داده که "عربستان این تصمیم استراتژیک را اتخاذ کرده است که سلاح‌های هسته‌ای آماده استفاده را از پاکستان به دست آورد."

این روزنامه انگلیسی اعلام کرده که در سه دهه گذشته عربستان از بخش اعظمی از برنامه‌های هسته‌ای پاکستان حمایت مالی کرده است.

در همین حال، یک مسوول در وزارت دفاع عربستان درخصوص گزارش سندی تایمز گفت: من در حقیقت نمی‌فهمم که این داستان چیست این مساله تازه نیست و در 18 سال گذشته در رسانه‌ها مطرح بوده و در 15 سال آتی نیز ادامه خواهد داشت. وزارت دفاع عربستان به این شایعه‌ها یا گمانه‌زنی‌ها پاسخ نمی‌دهد.

انتهای پیام

کد N829106