در بخش استعدادهای درخشان؛

ژابیز زربخش سه قطعه از ماسنه، فوره و شوبرت می‌نوازد

موسیقی و هنرهای تجسمی,سی‌امین جشنواره موسیقی فجر,استعدادهای درخشان سی‌امین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر,ژابیز زربخش,گلریز زربخش

زربخش: اجرای من شامل دو بخش است. ابتدا دونوازی ویلنسل و پیانو را دارم که کیمیا محمدی در کنار من پیانو می‌نوازد. در بخش بعدی در کنار خواهرم گلریز زربخش به اجرای دونوازی ویلنسل و ویلن می‌پردازیم.

ژابیز زربخش در بخش استعدادهای درخشان جشنواره موسیقی فجر با ویلنسلش سه قطعه از ژول ماسنه، گابریل فوره و فرانتس شوبرت را می‌نوازد.

به گزارش ایلنا؛ بخش استعدادهای درخشان در این جشنواره آخرین اجرایش را به حضور دو نوازنده خواهر اختصاص داده است. ژابیز و گلریز زربخش امسال در آخرین روز جشنواره موسیقی فجر به اجرای برنامه می‌پردازند.

ژابیز زربخش نوازنده ویلن و عضو آنسامبل «نیواک» درباره حضورش در جشنواره موسیقی فجر گفت: اجرای من شامل دو بخش است. ابتدا دونوازی ویلنسل و پیانو را دارم که کیمیا محمدی در کنار من پیانو می‌نوازد. در بخش بعدی در کنار خواهرم گلریز زربخش به اجرای دونوازی ویلنسل و ویلن می‌پردازیم.

زربخش درباره بخش دونوازی ویلنسل و پیانو گفت:‌ در این بخش سه قطعه اجرا می‌کنیم که عبارتند از «ملودی» اثر ژول ماسنه برای ویلنسل و پیانو، «لالایی» اثر گابریل فوره برای ویلنسل و پیانو، سونات «آرپجیونه» اثر فرانتس شوبرت برای ویلنسل و پیانو.

این نوازنده ویلنسل درباره اجرای مشترک با خواهرش گفت: در بخش پایانی اجرایمان به همراه خواهرم به روی صحنه می‌رویم و هشت قطعه برای ویلن و ویلنسل اثر راینهولد گلیر را می‌نوازیم.

ژابیز زربخش موسیقی را از کودکی با فراگیری پیانو آغاز کرد و پس از ورود به هنرستان موسیقی نوازندگی ویلنسل را نزد استاد داوود جعفری فراگرفت و سپس مدارک ممتاز در رشته نوازندگی ویلنسل را از كنسرواتوار دولتی كمیتاس ایروان اخذ کرد.

وی در این دوره نزد دکتر آرمن مسروپیان تحصیل کرد و به اجرای رسیتال، دوئت، تریو و کوارتت‌های بسیاری پرداخته است. درجشنواره بین المللی موسیقی فجر سال های 1377 و1379موفق به اخذ دیپلم افتخاردر نوازندگی ویلنسل و در سال 1387 به عنوان عضو آنسامبل نیواک موفق به دریافت رتبه نخست و تندیس جشنواره شد. همچنین وی تاکنون کنسرت های بسیاری با آنسامبل نیواک اجرا نموده است.

ژابیز زربخش در روز 5 شنبه 30 بهمن 1393در ساعت 15 و در سالن رودکی به اجرای برنامه می‌پردازد.

کد N729285