آفتاب

جنجال روی آنتن شبکه دو / عابدینی: باید به حرف های شما خندید/ خادم: احترام تان را نگه داشتم

جنجال روی آنتن شبکه دو / عابدینی: باید به حرف های شما خندید/ خادم: احترام تان را نگه داشتم

قسمت دوم بحث بر سر ماجرای واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در برنامه ورزش از نگاه دو باز هم به جنجال کشیده شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ این برنامه که جمعه شب شروع شد و تا بامداد امروز (شنبه) با اجرای علی جوادی روی آنتن شبکه دو سیما ادامه یافت، سه مهمان نامدار داشت. علی فتح الله زاده، امیر عابدینی و امیررضا خادم آمده بودند تا گره های خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را باز کنند اما خیلی زود بحث شان به جنجال کشیده شد. البته این برنامه، در راستای برنامه هفته قبل با حضور همین سه نفر بود که روی آنتن رفت. عابدینی و فتح الله زاده از همان ابتدای کار با حرف های خود به مدل مدیریتی خادم حمله کردند و او را برای این پستی که دارد (خادم نماینده تام الاختیار وزیر ورزش در امر واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس است) بسیار جوان و خام دانستند. خادم نیز با ارائه سندهای معتبری، حرف های مدیران اسبق و سابق سرخابی را تکذیب کرد. 

او یک سند مقابل دوربین نشان داد که ثابت می کرد فتح الله زاده در زمان مدیرعاملی استقلال، به دنبال ثبت یک شرکت بوده است. ثبت این شرکت، علامت سوال بزرگ برنامه بود که به چالش کشیده شد اما فتح الله زاده هرگز زیر بار این قضیه نرفت که وقتی مدیرعامل استقلال بوده، نباید به نام استقلال و به کام دیگران، اقدام به راه اندازی شرکت می کرد.
مدیرعامل سابق باشگاه استقلال که مدام می گفت خادم در حال مغلطه کردن است، مدعی شد سال قبل پیراهن استقلال را به چند اسپانسر مختلف اجاره داد تا تبلیغ کنند و در مقابل حدود 8 میلیارد تومان درآمدزایی داشت که خادم نیز در پاسخ گفت: «ما هم 7 میلیارد و 800 میلیون بابت تبلیغات پیراهن استقلال در این فصل پول گرفته ایم.» ماجرای بعدی، بدهی های استقلال بود. خادم اعتقاد داشت فتح الله زاده حدود 50 میلیارد تومان بدهی برجا گذاشته بود اما باز هم فتح الله زاده این بحث را قبول نداشت و در نهایت گفت چیزی در حدود 27 میلیارد تومان بدهی دارد و 13 میلیارد تومان هم مالیات مانده است. فتح الله زاده مدام می گفت: «آقای خادم! شما چیزی از مدیریت در فوتبال نمی دانید»
اما بحث عابدینی و خادم هم بالا گرفت. هنگامی که خادم مشغول صحبت در مورد چگونگی شکل گیری هیات مدیره جدید باشگاه پرسپولیس بود، عابدینی که از شنیدن این حرف ها قانع نمی شد، لبخند می زد که همین امر باعث عصبانیت معاون پارلمانی وزیر ورزش شد تا خادم در مقام پاسخگویی، با صدایی بلندتر حرف هایش را به زبان آورده و در مورد هبه شدن 15 درصد از سهام باشگاه پرسپولیس در اوایل دهه 70 از امیر عابدینی سوالاتی بپرسد. جنجال دوم در برنامه از همین جا شروع شد و طرفین روی آنتن به صورت مشخص به درگیری پرداختند. کار به جایی رسید که عابدینی به خادم گفت: «فقط باید به حرف های شما خندید!» خادم نیز در جواب گفت: «من اینجا در اسناد به وضوح می بینم که حقی از بیت المال به شما هبه شده به همین علت از شما پاسخ می خواهم.» بعد هم تاکید کرد که با تمام این مسائل، چون عابدینی و فتح الله زاده از او بزرگ تر هستند، مجبور است احترام هر دو نفر را حفظ کند.
مجری برنامه سعی داشت زمان را بین هر سه نفر تقسیم کند اما جنجال های این سه نفر تمامی نداشت. خادم می گفت: «برخلاف تصورم، هیچ حرف جدیدی از عابدینی و فتح الله زاده نشنیدم.»
فتح الله زاده هم که می خواست همچنان مسائل شخصی را دنبال کند، سوال دیگری از خادم پرسید: «شما مگر نگفتید هر کسی می خواهد برای واگذاری پرسپولیس و استقلال پیشقدم شود؟ پس چرا وقتی ما وارد عمل شدیم و گفتیم می خواهیم باشگاه را بگیریم، شما جواب رد دادید؟» که خادم به صورت تلویحی نام وزیر را به زبان آورد تا این طور القا شود که وزیر ورزش به دنبال افراد جدیدی است.
برخی مباحث این برنامه نیز جالب بود، اینکه جواد نکونام و پژمان منتظری هر کدام برای انجام 6 بازی از باشگاه استقلال مبلغ 600 میلیون تومان دریافت کرده اند یا وقتی به رویانیان گفته بودند چرا حسابرسی باشگاه پرسپولیس صحیح نیست، او جواب داده: «مگر در این مدتی که من تنهایی کار می کردم، کسی به سراغم آمده که حالا از من جواب می خواهید؟»
بحث پرتنش و پر از درگیری این هفته برنامه ورزش از نگاه دو با عذرخواهی خادم از عابدینی و فتح الله زاده به پایان رسید اما مخاطبان این برنامه همچنان باید به دنبال سوالات خود باشند؛ سوالاتی در خصوص واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس یا بررسی عملکرد مدیران عامل این دو باشگاه در گذشته. قرار شد در هفته های آینده این مباحث با حضور چند تن دیگر از مدیران اسبق این دو باشگاه ادامه یابد.

252 41

 

کد N614272

وبگردی