آفتاب

دری نجف‌آبادی: استان مرکزی از منافع خصوصی‌سازی بهره‌ای نبرده است

دری نجف‌آبادی: استان مرکزی از منافع خصوصی‌سازی بهره‌ای نبرده است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: بیش از 50 درصد ظرفیت کارخانجات استان مرکزی غیرفعال است و خصوصی‌سازی بیش از آنکه سودآور باشد به اقتصاد استان مرکزی آسیب‌زده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه مرکزی، آیت‌الله دری نجف‌آبادی در جلسه شورای اداری استان، آرامش نسبی برقرار شده در کشور را فرصت و بستر مناسبی برای انجام اقدامات بزرگ عنوان کرد و افزود: توسعه اقتصادی با شعار و ارائه بسته‌های مختلف محقق نشده و رفع مشکلات اقتصادی مردم در صحنه عمل امکانپذیر خواهد بود.

وی استان مرکزی را دارای ظرفیت‌های بسیار در حوزه‌های صنعت، کشاورزی، گردشگری و... دانست و افزود: برخی گره‌ها را باید با کلید تدبیر باز کرد.

دری نجف‌آبادی با اشاره به عدم اجرای درست اصل 44 در استان افزود: جایگاه برخی واحدهای صنعتی استان در سطح ملی و منطقه‌ای است ولی این واحدها در حوزه خصوصی‌سازی با مشکلاتی مواجه شده‌اند.

وی بر لزوم توجه به توسعه روش‌های آبیاری نوین و اصلاح الگوی کشت با توجه به میزان بارندگی و حجم سفره‌های زیرزمینی در استان تأکید کرده و خواستار تحول در حوزه حمل و نقل در قالب تقویت راه‌آهن و توسعه آزادراه‌ها در استان شد.

انتهای پیام

کد N432879

وبگردی