آفتاب

گارد مقابل بخش خصوصی به ضرر لرستان است

گارد مقابل بخش خصوصی به ضرر لرستان است

استاندار لرستان گفت: رشد و توسعه ورزش استان در گرو حضور بخش خصوصی در استان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه لرستان، هوشنگ بازوند در جلسه کمیته اعتبارات با بیان اینکه اعتبارات ملی ظرفیت خوبی برای توسعه استان است مشروط بر اینکه بتوانیم ردیف‎های متفرقه و شناور را جذب کنیم، اظهارکرد: برای جذب این ردیف ما مدیران دستگاه‎های اجرایی باید از سیستم چانه‎زنی برای دریافت این اعتبارات استفاده کنند.

وی ادامه‌داد: قانون بودجه درباره پروژه‎های ملی برای مدیران خلاصه‎نویسی شده و نیاز است که مدیران دستگاه‎های اجرایی آن را مطالعه کنند چرا که نقشه راهی برای اجرای پروژه‎های ملی و استانی است.

بازوند با بیان اینکه بر اساس اعتبارات بند «ح» قانون بودجه وزارت نفت مکلف شده که از محل عوارض مشترکان واریزی تا سقف 2150 میلیارد تومان برای احداث تأسیسات و خطوط لوله گازرسانی به شهرها و روستاها هزینه کنند، اضافه‌کرد: در این بند آمده است که اولویت تخصیص اعتبارات به مناطق سردسیر، نفت‎خیز، گازخیز و استان‎هایی که برخورداری آنها از گاز کمتر از متوسط کشوری بوده، داده خواهد شد.

نماینده عالی دولت در استان در ادامه با انتقاد از اینکه بدنه تربیت بدنی گاردی در مقابل بخش خصوصی دارد، گفت: مدیری که بخواهد در مقابل بخش خصوصی گارد بگیرد قطعاً خودش ضرر می‎بیند.

وی افزود: یکی از پروژه‎های تربیت بدنی استان دهکده 250 هکتاری المپیک است که نیاز است با به مزایده گذاشتن 70 هکتار از این پروژه و واگذاری آن به بخش خصوصی زمینه اجرای این پروژه را مهیا سازیم.

بازوند درباره زمین اسب‎دوانی خرم‎آباد اضافه کرد: این پروژه در زمینی به مساحت هشت هکتار با کاربری مناسب در شهر خرم‎آباد قرار دارد که متأسفانه هیچ استفاده‎ای از آن نمی‎شود.

استاندار با تأکید بر اینکه رشد ورزش استان در گرو حضور بخش خصوصی در استان است، تصریح کرد: حضور تیم‎های ورزشی در لیگ‎های برتر کشور به خاطر این است که اسپانسر آنها بخش خصوصی است.

وی با اشاره به اینکه استان‎هایی که بخش خصوصی قوی دارند به نسبت آن نیز ورزش‎شان قوی است، یادآور شد: استان‎هایی که بخش خصوصی قوی‎ای ندارند هرگز در ورزش‎های گروهی موفق نخواهد بود.

بازوند با اشاره به جلسه خود با وزیر ورزش و جوانان اظهارکرد: در این جلسه وزیر اعلام کرد هر پروژه‎ای در حوزه ورزش که قصد واگذاری آن را به بخش خصوصی دارید مشخص کنید تا مجوز اجرا و تکمیل این پروژه را توسط بخش خصوصی صادر شود.

انتهای پیام

کد N423512

وبگردی