آفتاب

بهره‌برداری از توده‌های معدنی گل‌گهر 5 و 6 به بخش خصوصی واگذار شد

بهره‌برداری از توده‌های معدنی گل‌گهر 5 و 6 به بخش خصوصی واگذار شد

ایمیدرو بهره‌برداری از توده‌های معدنی 5 و 6 معدن سنگ آهن گل گهر را در قالب «مزایده واگذاری عملیات استخراج و فروش» به بخش خصوصی واگذار می کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این برنامه در راستای اصل 44 قانون اساسی،‌ سیاست‌های خصوصی سازی و اهداف کلان دولت، به منظور استفاده از توان بخش خصوصی برای تامین مواد اولیه مورد نیاز زنجیره تولید فولاد کشور صورت می گیرد.

شرکت های متقاضی که دارای سابقه فعالیت در زنجیره فولاد هستند ‌و از توانمندی فنی و مالی لازم برخوردارند در اولویت قرار دارند.

معدن گل گهر در حال حاضر مشتمل بر 6 توده معدنی است که به عنوان یکی از بزرگ ترین معادن سنگ آهن کشور محسوب می شود. این معدن در 50 کیلومتری جنوب شرق سیرجان در استان کرمان واقع شده است و میزان ذخیره توده های 5 و 6 گل گهر به ترتیب به حدود 25 میلیون و 71 میلیون تن می رسد.

هدف از برگزاری این مزایده، تامین سنگ آهن مورد نیاز زنجیره تولید فولاد کشور در راستای برنامه‌های تدوین شده چشم انداز توسعه کشور است از همین رو اجرای چنین طرحی با توجه به تسریع در عملیات اجرایی توده‌های مذکور گامی در جهت تامین اهداف کلان این بخش به شمار می آید.

قرار است مزایده واگذاری عملیات استخراج و فروش توده‌های گل گهر 5 و 6 در مرداد ماه جاری برگزار شود.

انتهای پیام

کد N410508

وبگردی