آفتاب

خانواده ˈگارسیا مارکزˈ از خطر وخامت سلامتی وی خبر دادند

خانواده ˈگارسیا مارکزˈ از خطر وخامت سلامتی وی خبر دادند

مادرید- ایرنا- خانواده ˈگابریل گارسیا مارکزˈ نویسنده کلمبیایی و جایزه نوبل ادبی اعلام کردند که وضعیت او ˈبسیار شکنندهˈ است و به دلیل سنش خطر وخامت سلامتی برای وی وجود دارد .

به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری اروپاپرس ، خانواده وی درحالی چنین خبری را شب گذشته داده ا ند که تنها یک هفته پیش،گارسیا مارکز از موسسه ملی علوم پزشکی و تغذیه ˈسالوادور زوبیرانˈ مکزیکو سیتی و پس از یک هفته بستری به دلیل عفونت ریوی و مجاری ادراری ، مرخص شده بود.

خانواده نویسنده از طریق یک بیانیه اطلاع دادند که وضعیت او با ثبات است اما اذعان کردند که به دلیل 87 سال سن او ، خطرهایی نیز برای سلامتی او وجود دارد.

بیانیه ادامه می دهد که ˈگابوˈ،همچنان درخانه خود،بستری و درحال استراحت خواهد بود و پس از قدردانی از ابراز علاقه و محبتی که دوستدارانش نسبت به او داشتند ، از آنها خواستند که به حریم خصوصی او احترام بگذارند.

بیانیه مذکور درحالی منتشر شده که چندین رسانه مطبوعاتی در مورد وضعیت سلامتی نویسنده ،به حدس و گمان پرداختند .در این مورد ، روزنامه مکزیکی ˈال اونیورسالˈ تاکید دارد که وضعیت سلامتی گارسیا مارکز بسیار شکننده است و می گوید که وی به دلیل پیشرفت سرطان لنفاوی، با پیش بینی مطلوبی از سوی پزشکان ، مواجه نیست .ال اونیورسال همچنین نوشت که این سرطان به ریه ، غدد ها و کبد گارسیا مارکز آسیب رسانده است.

روزنامه مکزیکی که به نقل از منابع خودی می نویسد ، مدعی است که سرطانی که گارسیا مارکز در سال 1999 با آن مبارزه می کرده ، بازگشته و به دیگر اعضای بدن او سرایت کرده است.

روزنامه می گوید که بنا بر توافق خانواده وی و پزشکان ، نویسنده ˈصد سال تنهاییˈ که از بیش از 50 سال است که در مکزیک زندگی می کند ، تحت درمان های ضد سرطانی نظیر شیمی درمانی یا رادیو درمانی قرار ندارد.

ˈمونیکا آلونسوˈ منشی گارسیا مارکز در این مورد اطمینان داد که اطلاعات منتشر شده در این روزنامه مکزیکی در مورد برگشت بیماری سرطان ، صحت ندارد .وی در صحبت با آژانس خبری ˈدی پی ایˈ آلمان گفت :کسی هیچوقت از سرطان ، نه به ما و نه به خانواده وی خبر نداده است.

اروپام **1234**1547
کد N226593

وبگردی