اختصاص بالغ بر 1500 کلاس درس به اسکان مسافران نوروزی در استان سمنان

استان ها

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان از اختصاص 230 باب مدرسه به منظور پذیرایی از مسافران فرهنگی و نوروزی در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه سمنان، عبدالرضا محمودی با اعلام این خبر اظهار کرد: ستادهای اسکان از 28 اسفندماه امسال لغایت 12 فروردین ماه سال93 آماده ارائه خدمات به فرهنگیان و مسافران نوروزی عبوری در استان هستند.

همچنین فرج‌الله شهاب، رییس اداره تعاون اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان، گفت: 1569 کلاس درس در 14 پایگاه و 11 شهرستان و منطقه این استان آماده اسکان هموطنان در تعطیلات نوروز هستند.

وی با اشاره به تقسیم پایگاه‌های اسکان آموزش و پرورش به چهار گروه، افزود: پایگاه‌های اسکان ویژه دارای تمام امکانات، پایگاه‌های "الف" دارای تجهیزات لازم و آشپزخانه مشترک، پایگاه‌های "ب" نیمه تجهیز و پایگاه‌های "ج" فقط دارای موکت هستند.

شهاب با اشاره به ارائه آموزش‌های لازم به خادمان زائرین امام رضا (ع) در پایگاه‌های اسکان اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان، اظهار کرد: مسافران نوروزی در این پایگاه‌ها از وجود مربیان بهداشت بهره‌مند هستند.

وی تهیه کروکی مدارس، رسیدگی به نمازخانه مدارس، فعال بودن دو درمانگاه فرهنگیان آموزش و پرورش به صورت شبانه روزی در سمنان و شاهرود، نصب دستگاه خودپرداز در ستاد اسکان و... را از اقدامات اداره کل آموزش و پرورش برای تامین رفاه لازم برای هموطنان در پایگاه‌های اسکان نوروزی در استان سمنان عنوان کرد.

وی همچنین گفت: امکانات رفاهی شامل فرش، موکت، وسایل گرمایشی و سرمایشی، یخچال، تلویزیون و وسایل آشپزخانه در این مدارس برای رفاه حال مسافران پیش‌بینی شده است.

اسکان مسافران نوروزی در استان سمنان از بیست و چهارم اسفند ماه 90 آغاز شده و تا دوازدهم فرودین ادامه دارد.

رییس اداره تعاون اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: سال گذشته اسکان مسافران نوروزی در این استان 25 درصد افزایش داشت.

انتهای پیام

کد N140355