استکبار جهانی از اقتدار رهبر انقلاب واهمه دارد

امام‌جمعه اهل‌سنت سورو بندرعباس گفت: همانگونه که در صدر اسلام حاکمان سرزمین‌های جهان از اقتدار خلفا می‌ترسیدند امروز استکبار جهانی از هوشمندی، فرزانگی و اقتدار مقام معظم رهبری واهمه دارند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خلیج فارس، شیخ محمد صدیق فهیمی در مراسم اختتامیه سومین دوره مسابقات قرآنی طلاب مدارس علوم دینی اهل‌ سنت هرمزگان که در مدرسه علوم دینی اهل‌ سنت سلطان‌ العلما بندرلنگه برگزار شد اظهارکرد: آن چیزی که امت اسلام را از سایر امت‌ها برتر می‌کند «امر به معروف و نهی از منکر» است.

وی بهترین نوع معروف را وحدت و بدترین منکر را جدایی امت اسلامی از همدیگر دانست و افزود: همان‌گونه که در صدر اسلام حاکمان سرزمین‌های جهان از اقتدار خلفا می‌ترسیدند امروز استکبار جهانی از هوشمندی، فرزانگی و اقتدار مقام معظم رهبری واهمه دارند.

امام جمعه اهل‌سنت سورو بندرعباس با بیان اینکه ما روحانیون همه نمایندگان رهبر انقلاب در منطقه زندگی خود هستیم تصریح کرد: باید شجاعت خود را نسبت به آنچه قرآن از ما خواسته است نشان دهیم.

وی با بیان اینکه دشمن به هیچ وجه جلساتی که شیعه و سنی در کنار هم باشند را برنمی‌تابد گفت: جنگ سوریه جنگ شیعه و سنی نیست چون نه حکومت و نه ارتش هیچکدام شیعه نیستند.

شیخ فهیمی با بیان اینکه در سوریه شاهد جنگ سکولارها با حکومت غیرشیعه هستیم گفت: دست پلید و توام با نجاست آمریکا در قضیه جنگ سوریه آشکار است.

وی با اشاره به خدمات نظام جمهوری اسلامی به جامعه اهل‌ سنت تشریح کرد: خوشبختانه در کشوری زندگی می‌کنیم که ضریب امنیتی بالایی داشته و ترس، رعب و وحشت از ما دور است.

این روحانی اهل‌سنت با اشاره به نگاه یکسان رهبری به جوامع شیعه و اهل‌سنت در ایران گفت: حوزه علمیه شیعه و اهل‌سنت در ایران از ابزار وامکانات یکسانی برخوردار هستند و بنده در بازدیدی که از حوزه علمیه برادران تشیع داشتم این حقیقت را به چشم خود دیدم.

وی با بیان اینکه ایران، مقاومت اسلامی فلسطین(حماس)، حزب‌الله لبنان و سوریه تشکیل دهنده مقاومت علیه استکبار هستند و دشمنان می‌خواهند این محور را از بین ببرند افزود: روی پیشانی هیچکس ننوشته که شیعه هستیم یا سنی تا بمب‌های اسرائیلی بخواهد ما را از هم تفکیک کند؛ استکبار می‌خواهد اسلام نباشد.

به گزارش ایسنا سومین دوره مسابقات قرآنی مدارس علوم دینی اهل‌سنت هرمزگان، سوم و چهارم اسفندماه با حضور 78 طلبه از سراسر استان در مدرسه علوم دینی اهل‌سنت سلطان‌ العلما بندرلنگه برگزار شد.

انتهای پیام

کد N140351