نقد کتاب زندگی نامه سردار شهید "اکبر یار محمدی"

کتاب "شیخ اکبر" که برگرفته از زندگی سردار شهید اکبر یار محمدی در همدان است مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

کتاب «شیخ اکبر» که برگرفته از زندگی سردار شهید اکبر یار محمدی در همدان است مورد نقد و بررسی قرار گرفت.
به گزارش ایلنا از همدان، این مراسم با حضور علی آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان، نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس، مدیر امور ادبیات و انتشارات اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس همدان و هم چنین همرزمان این شهید والامقام برگزار شد.
«شیخ اکبر» روایت زندگی، رشادت، از خود گذشتگی و شهادت مردی بزرگوار از دیار مریانج است که به قلم اصغر فکور گردآوری شده و انتشارات آل احمد آن را در قالب ۹۹ صفحه و در قطع رقعی به چاپ رسانده است.
یکی از نویسندگان کتاب‌های دفاع مقدس در این جلسه اظهار داشت: در موضوعات ادبی، مرز‌ها و خصوصیاتی وجود دارد که در این خصوص می‌بایست مرز میان تاریخ‌نویسی و قصه‌گویی مشخص شود.
محسن صیفی کار ضمن نقد از کتاب «شیخ اکبر» خاطر نشان کرد: در این کتاب هیچ گونه عکسی از شهید یارمحمدی به کار برده نشده و خواننده نمی‌تواند از شهید‌شناختی داشته باشد.
وی در ادامه اظهار داشت: شخصیت شهید یارمحمدی به خوبی معرفی نشده و از این رو در چاپ کتاب کوتاهی شده است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در این جلسه علت معرفی نشدن این شهید گرانقدر را گمنام بودن شخصیت وی دانست و اضافه کرد: با وجود اینکه در کتاب «شیخ اکبر» نام و نشانی از سردار شهید یارمحمدی آورده نشده اما شاهد آن هستیم که خواننده به خوبی جذب کتاب و مطالب آن می‌شود.
آقامحمدی هم چنین یادآور شد: امروز باید کاری کرد تا نسل جوان با شهدای هشت سال دفاع مقدس که از جان و مال خود گذشتند و در راه خدا جهاد کردند آشنا شوند و این فرهنگ ناب در جامعه گسترش پیدا کند.
گفتنی است در پایان این جلسه از خانواده معظم سردار شهید اکبر یار محمدی تجلیل شد.

کد N140163