۴۸ نفر از نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد شهرستان مرند راهی خانه بخت شدند

آذربایجان شرقی

۲۰۰نفر از نوعروسان در مرند در نوبت دریافت کمک هزینه جهیزیه برای شروع زندگی مشترک هستند.

ایلنا: مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان مرند گفت: طی سه ماهه سوم سال جاری تعداد ۴۸نفر از نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) مرند راهی خانه بخت شدند.
به گزارش خبرنگار ایلنا جلیل شجاعی مهر با بیان اینکه این نوعروسان قبل از شروع زندگی مشترک تحت آموزشهای لازم از قبیل مسائل مرتبط به پیرامون بهداشت ودرمان و آیین همسرداری و مهارتهای زندگی و آیین تربیت اسلامی کودک قرار گرفتند افزود: این آموزش‌ها طی سه روز توسط کار‌شناسان بهداشت درمان و کار‌شناسان خانواده صورت گرفت.
شجاعی مهر با بیان اینکه برای هریک از این نوعروسان مبلغ۲۰میلیون ریال کمک هزینه جهیزیه پرداخت شده است گفت: مبلغ ۲۵۰میلیون ریال این کمک هزینه از منابع اعتبارات دولتی و مابقی از اعتبارات کمکهای مردمی مردم خیر و نوعدوست شهرستان مرند و روستاهای تابعه پرداخت شده است.
وی خاطرنشان کرد: در دوماهه اخیر برای ۴نفر از فرزندان ذکور پسر مبلغ ۱۶۰میلیون ریال برای تشکیل زندگی هدیه ازدواج پرداخت شده است.
شجاعی مهر ضمن قدردانی از مردم خوب این شهرستان در جهت حمایت از نیازمندان اظهار داشت: ۲۰۰نفر از نوعروسان در نوبت دریافت کمک هزینه جهیزیه برای شروع زندگی مشترک هستند.

کد N140161