حضور پر رنگ استان همدان در مسابقات کشوری قرآن کریم

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان با بیان اینکه 38 نفر در مرحله کشوری سی و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم شرکت خواهند کرد، افزود: استان همدان در این مسابقات حضور پر رنگی داشته است.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان با بیان اینکه ۳۸ نفر در مرحله کشوری سی و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم شرکت خواهند کرد، افزود: استان همدان در این مسابقات حضور پر رنگی داشته است.
به گزارش ایلنا از همدان؛ حجت الاسلام حسین قبادی با بیان اینکه مرحله کشوری سی و ششمین دوره از مسابقات سراسری قرآن کریم از اول تا ششم اسفند ماه در شیراز برگزار خواهد شد، اظهار داشت: از استان همدان ۳۸ نفر در رشته‌های مختلف در این مسابقات شرکت خواهند نمود.
وی ابراز داشت: از استان همدان در رشته‌های قرائت، ترتیل، حفظ ۲۰ جز و حفظ کل، مفاهیم و اذان و ابتهال و تواشیح در این مسابقات نمایندگانی حضور خواهند داشت.
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان با بیان اینکه این مسابقات در دو رده سنی خردسالان و بزرگسالان برگزار خواهد شد، افزود: در دو بخش خواهران و برادران ۱۱ نفر از بزرگسالان و ۱۰ نفر از خردسالان، ۲ گروه ۶ نفره تواشیح، ۲ نفر در بخش اذان، ۲ نفر در بخش ابتهال و یک نفر در بخش مفاهیم و در مجموع ۳۸ نفر از استان همدان با دیگر شرکت کنندگان به رقابت خواهند پرداخت.
حجت الاسلام قبادی ضمن بیان اینکه راه یافتگان به مرحله کشوری مسابقات قرآن کریم برگزیدگان مرحله استانی بوده‌اند، افزود: برگزیدگان مرحله کشوری به مرحله بین المللی مسابقات قرآن راه می‌یابند.
وی تصریح کرد: نفرات بر‌تر این مسابقات به بنیاد ملی نخبگان به عنوان نخبه سطح ۲ معرفی می‌شوند و همچنین نفرات بر‌تر پس از موفقیت در آزمونی ویژه، به سفر حج تمتع جهت برگزاری محافل قرآنی اعزام خواهند شد.
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان با بیان اینکه ایجاد نشاط معنوی و در جامعه جز در سایه توجه به مفاهیم بلند و عمیق قرآنی حاصل نمی‌شود، گفت: گسترش برنامه‌های قرآنی از جمله مسابقات قرآنی نقش موثری در ترویج و توسعه فرهنگ قرآنی در کشور دارد.

کد N140082