استاندار قزوین:

نهضت خدمتگذاری به جنوب شهر قزوین باید تحقق پیدا کند

قزوین

نهضت خدمتگذاری به جنوب شهر قزوین باید با همت مسوولان استانی و شهری تحقق پیدا کند.

ایلنا: استادار قزوین گفت: نهضت خدمتگذاری به جنوب شهر قزوین باید با همت مسوولان استانی و شهری تحقق پیدا کند.

به گزارش ایلنا از قزوین؛ مسعود نصرتی در جسله دیشب شورای اسلامی شهر قزوین که به منظور بررسی سه دستور رشد و توسعه بافت تاریخی شهر با محور امامزاده حسین (ع)، شیوه تامین اعتبار برای تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی و خرید ماشین آلات و تجهیزات سازمان عمران و حل مشکلات زیرساختی پارک باراجین با هدف جذب سرمایه گذار با حضور شهردار قزوین، معاون عمرانی استاندار، مدیرکل راه و شهرسازی استان، فرماندار برگزار شد، افزود: باید در بهسازی و نوسازی بافت تاریخی با محوریت ساماندهی امامزاده حسین (ع) در روند توسعه شهری بسیار حساس بود.

استاندار قزوین افزود: هر شهری با توجه به هویت تاریخی و فرهنگی خود باید توسعه پیدا کند و شهر قزوین هم با توجه به ریشه‌های تاریخی و فرهنگی خود با محوریت توسعه مساجد باید توسعه پیدا کند.

این مقام مسوول خدمت رسانی به جنوب شهر را در اولویت دانست و گفت: بیشتر تمرکز باید در جنوب شهر باشد و در حقیقت نهضت خدمتگذاری به جنوب شهر قزوین باید تحقق پیدا کند.

استاندار قزوین گفت: افزایش مشارکت مردمی در توسعه و ساماندهی امامزاده‎‌ها بسیار مهم است و این موضوع در مردم ریشه در اعتقادات آن‌ها دارد.

وی بیان کرد: در توسعه امامزاده‌ها تجربیات موفق بسیاری وجود دارد که مدیران شهری باید به این تجربیات توجه ویژه کنند و در هر یک امامزاده‌ها باید یک دفتر عمرانی وجود داشته باشد.

روزبه اظهار کرد: ارتباط خوبی با اداره کل اوقاف برقرار شده است و در این زمینه یک اهتمام جدی بین مسوولان استان برای ساماندهی بافت مرکزی با محوریت توسعه امامزاده حسین (ع) وجود دارد و از این فرصت باید استفاده شود.

استاندار قزوین با بیان اینکه امروز توجه به جنوب شهر قزوین یک رسالت است، بیان کرد: با توسعه امکانات اولیه باید حضور مردم در امامزاده‌ها نسبت به گذشته پررنگ‌تر شود.

وی گفت: برای تسریع در این کار باید شهرداری قزوین در ابتدا برای ساماندهی امامزاده حسین (ع) یک برنامه با خدمات فنی و مهندسی ارائه کند و با هیئت امنای امام‌زاده ارتباط مستمری داشته باشد.

استاندار قزوین بیان کرد: همچنین شهرداری قزوین در این زمینه منابع مالی با ابزارهای که در اختیار دارد پیش بینی کند و مردم را برای موضوعات تملک از بلاتکلیفی خارج کند.

وی گفت: در توسعه امامزاده‌ها نیاز به یک تحول ساختار مدیریتی است چراکه این کار علاوه بر برکات الهی قطعا برای مردم ارزش افزوده و رونق اقتصادی دارد.

استاندار قزوین بیان کرد: در شهر قزوین هیچ وقت به دنبال درآمد پایدار نبودیم و باید یک فکر اساسی برای درآمد پایدار شهرداری‌ها شود.

وی افزود: در این زمینه باید افراد متفکر و فعال در حوزه اقتصادی و کار‌شناسان به کار گرفته شود تا بتوانیم در زمینه درآمد پایدار موفق باشیم.

روزبه افزود: شهرداری قزوین باید از نخبگان در زمینه درآمد پایدار دعوت کند تا از نظرات آن‌ها استفاده کند.

کد N140079