رییس هیات تنیس آذربایجان‌شرقی:

منشور تنیس روی آذربایجان‌شرقی تدوین می‌شود

آذربایجان شرقی

در این منشور بر بازیکن سازی، درآمد زایی، تقویت شهرستان‌ها، توجه به بخش بانوان، علمی کردن ورزش و افزایش توان علمی مربیان و داوران تاکید شده است.

ایلنا: رییس هیات تنیس آذربایجان‌شرقی از تهیه منشور تنیس روی آذربایجان‌شرقی خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایلنا مسعود ژاله رجبی که در نشست تخصصی هیات تنیس روی میز آذربایجان‌شرقی سخن می‌گفت افزود: در این منشور بر بازیکن سازی، درآمد زایی، تقویت شهرستان‌ها، توجه به بخش بانوان، علمی کردن ورزش و افزایش توان علمی مربیان و داوران تاکید شده است.
وی با بیان اینکه عملکرد هیات تنیس روی میز آذربایجان شرقی بر ظرفیت سازی استوار است خاطرنشان کرد: عناصر انسانی سرمایه‌های عظیمی در هیات تنیس روی استان به شمار می‌آیند و از تمام نیرو‌ها و ظرفیت‌های انسانی و توان مربیان و بازیکنان در راه اعتلای ورزش تنیس روی میز به کار می‌گیریم.
ژاله رجبی در خصوص حضور تیم استان در لیگ بر‌تر سال آینده گفت: تیم تنیس روی میز ۹ نفره با نام شهرداری تبریز از سال اینده در لیگ بر‌تر تنیس روی میز کشور حضور خواهند داشت.
وی در مورد وضعیت فعلی تنیس روی میز در شهرستان‌ها اظهار داشت: با توجه به ظرفیت بالقوه در زمینهٔ تنیس روی میز و همچنین حضور افراد متخصص در حوزهٔ مربیگری و داوری، و بازیکنان و پیشکسوتان مجرب در شهرستان‌ها ضرورت آن وجود دارد تا در قالب مشارکت و کار تیمی و توزیع وظایف، این ورزش را بیش از پیش در این شهرستان گسترش داده و فعال‌تر کنیم.
رییس هیئت تنیس روی میز استان برنامه‌های آتی هیئت استان برای ارتقای این ورزش را شامل برگزاری مسابقات در رده‌های مختلف سنی برای گروه بانوان و آقایان، گروه‌های دانش آموزی، دانشجویی، و سایر بخش‌ها، برگزاری کلاس‌های آموزشی برای ارتقا ی دانش فنی مربیان و داوران، مشارکت دادن بخش‌های مختلف شهرستان در امر تنیس روی می‌ز، مهم‌تر از همه شناسایی استعدادهای خوب تنیس روی میز در شهرستان و معرفی آن‌ها به تیم استان و تیم ملی در یک فرایند زمانی برنامه ریزی شده عنوان کرد.
به گفته رییس هیئت تنیس روی میز استان مقرر شده است تا در صورت تصویب فدراسیون، میزبانی یکی از مسابقات کشوری در سال جاری به یکی از شهرستانهای استان واگذار شده و در تقویم این فدراسیون ثبت شود.
لازم به ذکر است با حضور سید محمد شروین اسبقیان مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی، رییس، نائب رییس، دبیر، خزنه دار هیاتهای ورزشی، معاون امور ورزشی و کار‌شناسان حوزه ورزش نشست تخصصی هیات تنیس روی میز آذربایجانشرقی برگزار شد.

کد N140078