همدان صاحب پارک آبی می‌شود

استان ها

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان از انعقاد تفاهمنامه سرمایه‌گذاری مروارید غلطان با شهرداری همدان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه همدان، "علی رضایی" در کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان گفت: سرمایه‌گذار طرح مروارید غلطان غرب در صورتی که به تعهدات خود عمل کند از مساعدت عوارض برخوردار خواهد شد.

وی افزود: به منظور حفظ منافع شهرداری و شهروندان مساعدت عوارض برای این سرمایه‌گذار در فاز نخست به صورت مرحله‌ای خواهد بود.

رضایی با بیان اینکه سرمایه‌گذار با عمل به تعهداتش در ادامه فازهای بعدی طرح از حمایت شورا و شهرداری برخوردار خواهد بود، اظهار کرد: با توجه به اینکه سرمایه‌گذاران انتظار حمایت از سوی مسئولان را دارند متقابلا انتظار می‌رود آنها نیز در راستای حقوق شهروندی به تعهدات خود عمل کنند.

وی با بیان اینکه امروز جنگ ما در جبهه اقتصادی است، اضافه کرد: تحقق حماسه اقتصادی در گرو تلاش شبانه‌روزی تلاشگران عرصه اقتصادی است و در این زمینه همه باید تلاش کنیم با پرهیز از کاغذبازی‌ها در حل مشکلات سرمایه‌گذاران و کمک به پیشرفت و توسعه شهری تلاش مضاعف داشته باشیم.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه گفت: حمایت جدی از سرمایه‌گذاران علاوه بر اشتغالزایی مناسب برای جوانان، موجب افزایش درآمد و توسعه پایدار شهر نیز می‌شود.

محمد تبریزی حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین را برای توسعه این شهر در منطقه مهم ارزیابی کرد و افزود: امید است با تداوم حمایت و تشویق سرمایه‌گذاران شاهد توسعه پایدار شهر دارالمومنین باشیم.

وی حمایت از سرمایه‌گذاران در همدان را فرصتی مناسب برای سرمایه‌گذاری‌های کلان در منطقه برشمرد و افزود: این امر موجب تشویق سایر سرمایه‌گذاران در این منطقه می‌شود.

وی با اشاره به طرح مروارید غلطان غرب اظهار کرد: ارائه ضمانت به منظور حسن نیت سرمایه‌گذار در خصوص فازبندی و اجرای پروژه لازم است.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان بر رعایت تامین پارکینگ برای طرح مروارید غلطان تاکید کرد و گفت: در امر اجرای این طرح باید اصول فنی ساخت و ساز از جمله استانداردها رعایت شود.

به گزارش ایسنا، در این جلسه مقرر شد طرح سایت (پلان) به معاونت شهرسازی و معماری شهرداری همدان تحویل و پس از تایید به شورای اسلامی شهر برای تصویب ارائه شود.

پروژه به صورت فازبندی به گونه‌ای است که در فاز نخست پارک آبی و در فازهای بعدی کاربری تجاری احداث می‌شود، تفاهمنامه توسط شهرداری منطقه چهار تنظیم و پس از تایید شورا تا تاریخ 15 اسفند ماه از سوی سرمایه‌گذار پیگیری و منعقد خواهد شد.

انتهای پیام

کد N139852