سند توسعه اشتغال و سرمایه گذاری کهگیلویه و بویراحمد تکراری است

استان ها

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: سند توسعه اشتغال و سرمایه گذاری این استان مشکلی از استان را حل نمی‌کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کهگیلویه و بویراحمد سید موسی خادمی در دوازدهمین شورای برنامه ریزی استان افزود: ناظر این سند، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و شورای برنامه ریزی استان این سند را قبول ندارند و باید به وزارت کار اطلاع داده شود تا در این زمینه تصمیمی بگیرد.

وی اظهارکرد: مشاور طرح اگر کار تمام شده است که پیگیری کنند و اگر تمام شده نیست و می توانیم اشکالات را رفع کنیم ادامه یابد وگرنه با این وضعیت مشکلی از این استان را حل نمی‌کند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه سند اشتغال و سرمایه گذاری این استان که تهیه و تدوین شده راهگشا نیست و در آن ارتباطی با نخبگان استان برای راهنمایی و مشاوره دیده نمی‌شود، خاطرنشان کرد: اداره کار استان این سند را اگر جای اصلاح دارد که موارد لازم را و اشکالات را برای مشاور مادر و وزارت کار ارسال کند که از وضعیت آن با اطلاع باشد و اگر قراردادی است که تمام شده و راه بازگشتی ندارد به وزیر کار اطلاع داده شود که این سند اطلاعات و کیفیت لازم را ندارد و تصمیم نهایی را وزارت در این خصوص بگیرد.

خادمی با بیان اینکه در این طرح دانشی برای توسعه استان مشاهده نکردیم و تنها یک مشت آمار بود که ارائه شد، تصریح کرد: در این سند باید به مدیران استانی خط داده شود که در فلان زمینه این ضعف را دارید تا ما نیز ضعف‌ها را برای توسعه استان برطرف کنیم اما در سند ارائه شده چنین چیزی دیده نمی‌شود.

وی ادامه داد: اگر این سند تنظیم شده و آن را تأیید کرده‌اید که دیگر کاری از دست ما برنمی‌آید اما اگر مراحل آن باقی مانده است نامه‌ای برای وزارت تنظیم کنید و در آن قید شود که این سند کاربردی برای استان ندارد و ضعیف است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خطاب به مجری طرح بیان کرد: ما قصد لوث کردن زحمات شما را نداریم چراکه شما دو تا سه سال برای آن کار کرده‌اید و ما تنها در این جلسه نقد 45 دقیقه‌ای داشته‌ایم اما در مجموع از کلیات آن پی به غیر کاربردی بودن سند می‌بریم.

خادمی عنوان کرد: فلسفه حضور شما این است که این طرح را با وضعیت استان به درستی تطبیق می‌دادید تا از دل آن طرحی خوب برای توسعه استان بیرون می‌آمد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، پس از بحث‌ها و ارائه نظرات مدیران دستگاههای اجرایی، شورای برنامه‌ ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد سند توسعه و اشتغال این استان را کپی برداری از استا‌ن‌های دیگر به خصوص از آذربایجان غربی تشخیص داد.

پس از ارائه گزارشی از سوی نماینده شرکت مهندسان هارون نیک در خصوص نحوه و چگونگی تدوین سند توسعه و اشتغال به عنوان مجری این طرح اعتراض نسبت به چگونگی تدوین آن در جلسه شورای برنامه‌ریزی از سوی بسیاری از مسئولان استانی صورت گرفت و هر یک از اعضا آن را به نحوی غیر کارشناسی تشخیص دادند.

در این نشست یکی از مواردی که تعجب همگان را برانگیخت درج آمار استانی دیگر در اسناد مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد بود که معلوم شد این سند کپی برداری از آذربایجان غربی بوده و در آن نام ارومیه مرکز آن استان نیز درج شده است.

"احسان عسکری"، ناظر سند توسعه اشتغال و سرمایه گذاری استان کهگیلویه و بویراحمد در این زمینه گفت: این طرح که تدوین و هزینه آن برای استان کهگیلویه و بویراحمد 250 میلیون تومان برآورد شده پر از اشکالاتی است که نمی‌تواند به توسعه و ایجاد اشتغال استان کهگیلویه و بویراحمد کمک کند.

انتهای پیام

کد N139749