رئیس شورای شهر کرمانشاه:

پرداختن به نوروز ما را از ساخت و سازهای غیرمجاز غافل نکند

استان ها

رئیس شورای شهر کرمانشاه معتقد است، نباید پرداختن به زیباسازی و نطافت شهر در ایام نوروز موجب غفلت از ساخت و سازهای غیرمجاز شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه کرمانشاه، خسرو زرافشانی در نشستی که به منظور انجام هماهنگی‌های لازم برای استقبال از بهار در شهرداری برگزارشد، با اشاره به ضرب المثل "سالی که نکوست از بهارش پیداست"، گفت: اقداماتی که برای استقبال از بهار انجام می‌دهیم گویای فعالیت‌های ما در طول سال است.

وی پذیرایی از مهمانان نوروزی را از مهم‌ترین اولویت‌های استقبال از بهار خواند و ادامه داد: باید با همکاری نیروی انتظامی هماهنگی‌های لازم جهت تامین امنیت و آرامش مسافران نوروزی انجام شود.

رئیس شورای شهر کرمانشاه اظهار کرد: باید به نظافت عمومی شهری خصوصا در بافت های فرسوده بیشتر توجه شود تا مردم حضور بهار را احساس کنند.

زرافشانی بر لزوم زیباسازی بیش از پیش فضاهای شهری و کاشت گل و گیاه در نقاط مختلف شهر تاکید کرد.

وی یادآوری کرد: باید در این مدت فکری نیز به حال آسفالت معابر شود و اگرچه بهسازی آسفالت همه معابر در این مدت کم امکان پذیر نیست، اما باید لکه گیری آسفالت‌ها خصوصا در نقاط حاشیه‌ای شهر در دستور کار باشد.

رئیس شورای شهر کرمانشاه با انتقاد از دپو شدن حجم زیادی از نخاله‌های ساختمانی در مبادی ورودی و خروجی شهر، خواستار اصلاح این وضعیت شد.

زرافشانی تصریح کرد: باید تابلوهای تبلیغاتی سطح شهر نیز ساماندهی شوند.

وی در خصوص وضعیت پارک کوهستان به عنوان یکی از تفرجگاه های اصلی کرمانشاه نیز اظهارکرد: پارک کوهستان در گذشته وضعیت مناسب تری از نظر ظاهر و نورپردازی داشت و لازم است در این ایام نیز به وضعیت این نقطه از شهر بیشتر رسیدگی شود.

رئیس شورای شهر کرمانشاه با اشاره به اینکه درایام نوروز برخی از افراد فرصت طلب اقدام به ساخت و سازهای غیرمجاز می کنند، یادآوری کرد: پرداختن به نظافت و آراستگی شهر در این ایام نباید ما را از برخورد با اینگونه تخلفات غافل کند.

زرافشانی با بیان اینکه در تمام ایام تعطیلات نوروز شورای شهر و شهرداری در کنار مردم هستند، گفت: هیات رئیسه شورای شهر نیز با شیفت بندی مناسب در این ایام در خدمت مردم خواهند بود.

انتهای پیام

کد N139717