دوری از احکام اسلامی عامل بروز ناهنجاری های است

نماینده ولی فقیه

سنندج - ایرنا- نماینده ولی فقیه در کردستان، بروز مشکلات و ناهنجاری های اجتماعی در جامعه را در اثر دوری از احکام اسلام دانست و گفت: هرچه از احکام دین مبین اسلام دور شویم دچار مشکلات و ناهنجاری های بیشتری می شویم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام سید محمد حسینی شاهرودی شامگاه شنبه در نشست اعضای مرکز مطالعات راهبردی دفتر نماینده ولی فقیه در استان با موضوع تبیین الگوی اسلامی ایرانی، افزود: در جامعه اسلامی مبنای فعالیت ها باید اسلام باشد و هرچه احکام اسلامی بهتر و بیشتر عملی شود ناهنجاری و مشکل نیز از جامعه رخت می بندد.

وی فهم و درک عمیق از اسلام را موجب سعادت انسان در زندگی دانست و گفت: دین مبین اسلام برای تمام بخش های زندگی برنامه دارد و در صورتی که زندگی بر اساس احکام اسلام مدیریت شود شاهد هیچگونه مشکل و ناهنجاری نخواهیم بود.

وی دوری از افراط و تفریط در زندگی را نیز مورد تاکید قرار داد و گفت: اسلام دین اعتدال است و شخص مسلمان باید اعتدال را در زندگی خود سرلوحه قرار دهد تا کمتر دچار مشکل شود.

نماینده ولی فقیه در کردستان تحکیم بنیان خانواده را نیز مورد تاکید قرار داد و گفت: خانواده مامن و ماوای عشق، محبت، صفا و صمیمیت است و هرقدر این کانون و بنیان ضعیف شود مشکلات اخلاقی و اجتماعی بیشتر و بیشتر می شود و به جایی می رسد که آثاری از خانواده باقی نمی ماند.

حجت الاسلام حسینی شاهرودی، تبلیغ و ترویج سبک زندگی اسلامی را رسالت اصلی فعالان فرهنگی و رسانه ها دانست و افزود: باید سبک ها و الگوهای زندگی اسلامی ایرانی در جامعه بیشتر تبلیغ و به مردم شناسانده شود.

وی فعالیت های فرهنگی را در راستای تریوج این سبک از زندگی بسیار موثر دانست و افزود: اگر فرهنگ اصلاح شود تمام بخش ها نیز به تبع آن اصلاح خواهد شد.ک/3

7346/533/681
کد N139519