معاون وزیر صنعت و تجارت:

کمبود زمین­های صنعتی در استان های شمالی مانع توسعه صنعتی است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: یکی از موانع توسعه صنعتی در استان های شمالی کمبود زمین صنعتی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سیدمحمدعلی سید ابریشمی افزود: با همه تلاش­ها و اقداماتی که انجام شده هنوز پیشرفت صنعتی در این استان­ها به ویژه استان گلستان محقق نشده است.

وی با بیان اینکه ایجاد شهرک صنعتی و واحدهای صنعتی به فضای کافی نیاز دارد، تصریح کرد: هرگاه تصمیم بر ایجاد شهرک صنعتی گرفته شد با حریم های زیادی به خصوص در استان های شمالی و غربی کشور مواجه خواهیم شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: این امر بیانگر آن است که فضای کافی برای سرمایه گذاری صنعتی در اختیار شهرک های صنعتی وجود ندارد.

سیدابریشمی تاکید کرد: گلستان نیز جزو استان­هایی است که تاکنون میزان سرمایه گذاری در آن اندک بوده اما باید اذعان داشت این میزان سرمایه گذاری انجام شده نیز خوب بوده است.

در ادامه این دیدار نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان نیز گفت: اعتقاد ما این است که گلستان در حوزه سرمایه گذاری صنعتی در زمره استان های ضعیف است.

آیت اله سیدکاظم نورمفیدی افزود: دغدغه همه مدیران استانی و کشوری باید توسعه این استان باشد و صنعت می­تواند در ایجاد اشتغال مولد و سالم موثر واقع شود.

وی ادامه داد: اقدامات انجام شده در حوزه صنعت متناسب با ظرفیت ها و قابلیت های استان نیست و انتظار ما از متولیان امر، پشتیبانی و حمایت و توجه بیشتر به استان است.

نورمفیدی یادآور شد: برای تحقق توسعه صنعت در استان باید تلاش گسترده­ای را انجام داد و این خواسته حق مردم استان است.

انتهای پیام

کد N139280