اخبار کوتاه از اردبیل

رئیس سازمان جهادکشاورزی اردبیل گفت: دو کشاورز موفق استان اردبیل با بهره‌گیری از مدیریت جدید به‌زراعی و استفاده مناسب از سموم و کود شیمیایی به شکل حداقلی توانسته‌اند محصولی سالم، پاک و باکیفیت بالا تولید کنند و تحویل بازارهای داخلی دهند.

به گزارش ایسنا، به نقل ازجهادکشاورزی اردبیل، عادل عبدایمانی در مراسم تجلیل از زارعان و تولیدکنندگان برتر اردبیل تصریح کرد: ۲ تولید کننده بخش کشاورزی استان اردبیل در زراعت گندم و سیب زمینی توانستد رتبه‌های برتر کشوری را به دست آورند.

وی افزود: با توجه به برگزاری المپیاد منتخبان کشاورزی و تولیدکنندگان برتر کشوری در 22 رشته کشاورزی با ارزیابی‌های انجام شده، محمدی در تولید محصول گندم آبی و محمد نیکنام در تولید محصول سیب‌زمینی توانست رتبه برتر کشور را به دست آورد.

22 مبلغ و 250 عامل زکات دربیله سوارفعال است

امام جمعه بیله‌سوار گفت: حال حاضر 22 مبلغ و 250عامل زکات در این شهرستان در راستای احیا و ترویج امر زکات فعالیت می‌کنند.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام کریم قیاسی در همایش تجلیل از مبلغین ذکات از رشد 40 درصدی پرداخت زکات در بیله سوارنسبت به سال گذشته خبر داد.

وی گفت: امسال بیش از 18 میلیارد و 500 میلیون ریال زکات در این شهرستان مرزی جمع‌آوری شده که این میزان در مقایسه با آمار مدت مشابه سال گذشته 40 درصد افزایش دارد.

وی افزود: روند پرداخت زکات امسال در بیله سوار رشد چشمگیری داشته و هر روز بر میزان آن افزوده می‌شود.

وی نقش نهاد روحانیت را در ترویج فرهنگ زکات در جامعه مهم ارزیابی کرد و گفت: همکاری روحانیان مستقر در روستاها، عاملان زکات و زارعان مومن و متقی در نهادینه شدن فرهنگ زکات در منطقه قابل تقدیر است.

قیاسی رفاه عمومی میان خانواده‌ها را مرهون احیای امر زکات در جامعه دانست و گفت: زکات مصارف گوناگونی دارد که می‌تواند موجبات توسعه و آبادانی شهرها و روستاها نیز شود.

توزیع کتب و مجلات دینی در قهوه‌خانه‌ها به ابتکار کانون‌های مساجد

مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد استان اردبیل، گفت: به ابتکار کانون فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل، توزیع کتب و مجلات دینی در قهوه‌خانه‌های محلات اردبیل در آستانه ۱۸ اسفند اجرا شد.

به گزارش گروه دریافت ایسنا، نادر سقا، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل، با اعلام این خبر گفت: دبیرخانه کانون‌های مساجد استان برآن شد تا با اجرای طرح توزیع کتب و مجلات دینی در قهوه‌خانه‌های محلات بتواند جوانان را بیش از پیش با اهداف مراکز فرهنگی به ویژه کانون‌های فرهنگی هنری و مساجد آشنا کند.

وی، با اشاره به این‌که اجرای این طرح همت سایر مسئولان فرهنگی استانی و کشوری را می‌طلبد تا تمامی قهوه خانه‌های استان تبدیل به مراکز فرهنگی شوند، تصریح کرد: در قهوه‌خانه‌ها گاهی مشاهده می‌شود افراد از تمامی اقشار اوقاتشان را به بطالت و بیهودگی می‌گذرانند که با اجرای این طرح گامی مهم در ارتقای فرهنگی عمومی برداشته می‌شود.

توزیع 5 هزار برگ بن کتاب در بین کتابداران مساجد استان اردبیل

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل، گفت: در راستای ارائه خدمات و تسهیلات فرهنگی و هنری تعداد 5 هزار برگ بن کتاب در بین کتابداران مساجد استان اردبیل توزیع شد.

به گزارش ایسنا، نادر سقا، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل با بیان این مطلب که این طرح همزمان با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی آغاز و تا 18 اسفند سالروز تاسیس کانون‌های مساجد ادامه خواهد داشت، افزود: کتاب‌های عرضه شده در این نمایشگاه با موضوعات مختلف قرآنی، دینی، اجتماعی، آموزشی و فرهنگی است.

وی یادآور شد که تعداد کتابخانه‌های مساجد سطح استان 126 باب و کتابخانه‌های باز 90 باب است، تصریح کرد: این کتابخانه‌ها بیشتر در مناطق محروم، دورافتاده و روستای مستقر هستند.

سقا افزود: همزمان با 18 اسفند، سالروز تاسیس کانون‌های مساجد، توزیع کتاب در کتابخانه‌های استان آغاز می‌شود.

انتهای پیام

کد N139061