تابش راه‌اندازی نمایندگی کنسولی وزارت خارجه در یزد را خواستار شد

نماینده مردم اردکان در بازدید از اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و در جمع شورای مدیران ستادی خاطرنشان کرد که این اداره با آحاد مختلف مردم خصوصاً کارگران شریف و اقشار آسیب‌پذیر که عمدتاً در شکل‌گیری انقلاب و دفاع از آن نقش محوری داشته‌اند، پیوند و تعامل زیادی دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه یزد، محمدرضا تابش با بیان این‌که «عملکرد مطلوب و جلب رضایت جامعه هدف، باید به عنوان یک راهبرد اساسی مدنظر قرار گیرد.»، اهتمام به تربیت نیروی انسانی کارآمد که بتواند منطبق بر استانداردهای روز دنیا و واقعیات و نیازهای جامعه، ماموریت‌های محوله را به انجام برساند ضروری برشمرد و گفت: باید آموزش کارفرمایان، کارگران و تمام عواملی که در تولید و ارائه خدمات نقش‌آفرین هستند، مدنظر قرار گیرد.

وی هم‌چنین با بیان این‌که «در قانون اساسی به حمایت از بخش تعاون توجه ویژه‌ای شده است» اظهار کرد: روح انقلاب نیز مقوم تعاونی‌هاست و در بند 2 اصل 43 به اعطای تسهیلات بدون بهره به تعاونی‌ها تاکید شده که متاسفانه از آن غفلت شده است و دولت و مجلس باید توجه ویژه‌ای به این امر معطوف دارند.

وی کارگران زحمتکش و صبور استان را انسان‌هایی شریف، متعهد و متدین توصیف و بر لزوم رفع مشکلات آنان تاکید کرد و گفت: امنیت شغلی کارگران یکی از پایه‌های مهم امنیت در جامعه است و از وظایف دینی ما نیز محسوب می‌شود.

عضو هیات رییسه فراکسیون کارگری مجلس، آن‌چه «خالی ماندن حدود 50 درصد ظرفیت چارت سازمانی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان» خواند را چالشی برای ارائه خدمات مطلوب به مردم دانست و از مسئولان امر در استان و وزارتخانه خواست این مشکل و نیاز را حل کنند.

وی اظهار کرد: با توجه به حجم زیاد مهندسین، تکنسین‌ها و کارگرانی از اتباع خارجی مرتبط با صنایع، ضرورت راه‌اندازی نمایندگی کنسولی وزارت خارجه در یزد کاملاً محرز است و ان‌شاالله با پیگیری‌هایی که انجام خواهد شد، این امر عملی شود.

وی بر فراهم آوردن بستر سرمایه‌گذاری گسترده در استان یزد و تسریع در استفاده واحدهای واجد شرایط از اعتبارات صندوق توسعه ملی تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N139012