تقویت روحیه دینی در جامعه سبب کاهش انگیزه وقوع جرم می شود

استاندار مازندران گفت: تقویت روحیه دینی در جامعه شامل اخلاق و خود کنترلی سبب کاهش انگیزه وقوع جرم می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه مازندران، ربیع فلاح جلودار ظهر شنبه 3 اسفند ماه در مراسم تودیع و معارفه رییس کل دادگستری مازندران با بیان اینکه مازندران در سطح کشور از لحاظ فرهنگی و اجتماعی پیشتاز است اظهار داشت: این استان باید از نظر امنیت عمومی سرآمد باشد و تمام دستگاه‌های اجرایی قانونگذار باید در کاهش جرم، تخلفات و رشد قانونگرایی تلاش کنند.

وی ادامه داد: باید برای پیشگیری از جرم در همه بخش‌ها از تمامی امکانات استفاده شود و پیشگیری جرم در همه جوامع نهادینه شود و این امر تنها محدود به دستگاه قضایی نیست بلکه همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی را می طلبد.

استاندار مازندران خاطرنشان کرد: همه تصمیم گیری‌ها در کشور باید حاوی نگاه پیشگیرانه از وقوع ناهنجاری و وقوع جرم باشد.

فلاح ادامه داد: کاهش زمان رسیدگی به پرونده و پیشگیری از بروز جرائم از مهمترین انتظارات ما از دستگاه قضایی استان است.

وی افزود: تقویت روحیه دینی در جامعه شامل اخلاق و خود کنترلی سبب کاهش انگیزه وقوع جرم می شود.

استاندار مازندران تصریح کرد: با توجه به اینکه مازندران از استان‌های محوری بخش کشاورزی است و دارای رتبه برتر از لحاظ امنیت قضایی در کشور است باید از تغییر کاربری‌ها به عنوان یک سرطان بدخیم در تمام سطوح استان که در حال انجام است به طور جدی جلوگیری شود.

فلاح ادامه داد: جلوگیری از دست اندازی اراضی و کنترل تخریب اراضی از مهمترین انتظارات ما از دستگاه قضایی استان است.

وی خاطرنشان کرد: افزایش امنیت اجتماعی و پیشگیری از بروز جرم از جمله محورهای اصلی در استان است که باید به طور جدی ورود پیدا کنیم.

به گزارش ایسنا، از زحمات حجت الاسلام طالبی مدیرکل سابق دادگستری مازندران قدردانی و حجت الاسلام تقوی فرد به عنوان مدیر کل جدید دادگستری مازندران معرفی شد.

انتهای پیام

کد N139011