نخبگان فرهنگی خراسان شمالی شناسایی می‌شوند

دبیر شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی از اجرای طرح شناسایی نخبگان فرهنگی دراستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان شمالی، حسین ثابت قدم وحید در جلسه کارگروه علمی مشورتی شورای فرهنگ عمومی استان اظهار کرد: این حرکت در راستای تعاملی عمیق و بنیادین در موضوعات فرهنگی و برقراری ارتباط تنگاتنگ و بنیادین با مردم صورت می‌پذیرد.

وی ادامه داد: صدور کارت شهروندی در راستای پرداختن به مسائل فرهنگی، جریان سازی فرهنگی را در نظام جمهوری اسلامی درپی خواهد داشت.

ثابت قدم وحید با اشاره به حوزه موسیقی افزود: باید در نحوه اجرا از همفکری و هم اندیشی استفاده کنیم تا اجرای برنامه موسیقی که در این استان جزء وظایف اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی است با کمترین آسیب و چالش انجام شود.

وی بر نگاه فرهنگی به حوزه موسیقی و فرهنگ سازی آن و انتقال ارزش‌هایی که در این حوزه وجود دارد، در راستای ایجاد شور و نشاط منطقی تاکید کرد.

سرپرست معاونت امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی نیز در ادامه این نشست توجه به موسیقی را یکی از مباحث مهم در برنامه‌های مختلف فرهنگی وهنری دانست.

ابوالحسن حیدری با اشاره به اینکه پرداختن به موسیقی درکارگروه علمی مشورتی شورای فرهنگ عمومی به عنوان یک ضرورت احساس می‌شود، گفت: ترسیم یک برنامه درست در راستای مطالبات مردم و اهمیت این موضوع در دستور کار قرار دارد.

وی تشکیل شورای سیاست‌گذاری موسیقی، حمایت از هنرمندان حوزه موسیقی، توجه به مطالبات مردم، تولید برنامه‌های فاخر و شناساندن ظرفیت‌های حوزه موسیقی، استعدادیابی و تاسیس سرای موسیقی را از اولویت‌های اصلی معاونت هنری اداره کل فرهنگ واشاد اسلامی در حوزه موسیقی ذکر کرد.

انتهای پیام

کد N138891