برخورد سمند و پراید 5 نفر را راهی بیمارستان کرد

استان ها

براثر برخورد یک دستگاه خودروی سواری سمند با پراید در جاده‌ی «اهر - تبریز»، 5 نفر راهی بیمارستان شدند.

«حبیب حسینقلی‌زاده»، مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌شرقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی آذربایجان‌شرقی با اعلام این خبر گفت: این حادثه در ساعت 18:30 عصر دیروز(جمعه دوم اسفندماه) به وقوع پیوست و با اعزام تکنیسین‌های پایگاه‌های 220 و 202 تبریز به محل، 5 مصدوم سانحه به بیمارستان امام رضای تبریز منتقل شدند.

وی هم‌چنین از برخورد یک خودرو با عابر پیاده 42 ساله در خیابان حجتی تبریز در ساعت 19 دیشب خبر داد و گفت: بعلت شدت برخورد عابر پیاده در دم جان باخت و راننده‌ی خاطی نیز از محل متواری شد.

به گزارش ایسنا، هرچند نخستین عامل مرگ و میر در دنیا سرطان‌ها هستند و در همه‌ی کشورهای جهان مشترکند اما قرار گرفتن تصادف، به‌عنوان دومین عامل در فهرست عوامل مرگ‌و‌میر در کشور، در مقایسه با بسیاری از کشورها اتفاقی دلخراش است. شاید از همین‌رو است که در برنامه‌ی چهارم توسعه آمده بود که طی پنج سال باید تلفات جاده‌ای به نصف کاهش یابد. رخدادی که البته حادث نشد.

براساس این گزارش، ماده‌ی 162 قانون برنامه‌ی پنجم توسعه نیز بیان می‌کند که «دولت موظف است سازوکارهای قانونی لازم به منظور کاهش سالانه 10 درصد میزان تلفات جانی ناشی از تصادفات رانندگی در جاده‌های کشور در طول برنامه را فراهم کند.» رخدادی که این روزها ایرانی‌ها چشم به راه اجرای آن هستند تا شاید تنها طی 9 ماه شاهد بیش از 20 هزار کشته بر اثر تصادف در جاده کشور نباشند. جاده‌ای که برخی نام جاده‌های مرگ به آنها را داده‌اند.

انتهای پیام

کد N138834