مردان پنج برابر زنان دچار حوادث ترافیکی می‌شوند

استان ها

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، اظهار داشت: مردان پنج برابر بیش از زنان دچار حوادث ترافیکی می‌شوند.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، منطقه مازندران به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر محسن اعرابی، با اشاره به فرا رسیدن روز ملی سلامت مردان، گفت: اعتیاد در مردان ۱۰ برابر زنان، سقوط از بلندی در مردان سه برابر زنان و خودکشی، آسم، سوختگی و اسکیزوفرنی در مردان کشورمان بیشتر از زنان است.

وی، رفتارهای پر‌خطر به ویژه مصرف مواد مخدر، بیماری‌های آمیزشی و هپاتیت‌های غیر‌خوراکی در مردان را بیش از زنان عنوان و تصریح کرد: مطالعات نشان داد مصرف سیگار و الکل نیز در مردان به مراتب بیشتر از زنان است.

دکتر اعرابی، افزود: کج خلقی و سوء‌ظن در مردان به مراتب بیشتر از زنان است، این سوء ظن‌ها در بسیاری از موارد به فروپاشی نظام خانواده در کشور انجامیده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، با تاکید بر اینکه مردان باید به معاینات دوره‌ای خود توجه نمایند، افزود: عدم اطلاع مردان از بیماری خود ، ناشی از انجام ندادن معاینات دوره‌ای ۶ ماه یکبار است، مردان زمانی به پزشک مراجعه می‌کنند که فرصت درمان از دست رفته است‌.

وی، در بخش دیگری از سخنانش، مصرف کلم بروکلی را درپیشگیری از سرطان مثانه، کولون و پروستات موثر دانست و گفت : دو مورد اول این سرطان‌ها در میان مردان بیشتر دیده می‌شود و سرطان سوم، مختص آقایان است.

دکتر اعرابی، ادامه داد: مصرف منابع غذایی حاوی امگا ۳ هم به سلامت قلب و عروق مردان کمک می‌کند و هم احتمال ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می‌دهد.

وی، با بیان اینکه گوجه‌فرنگی به‌دلیل داشتن لیکوپن فراوان و خاصیت آنتی‌اکسیدانی‌، برای سلامت مردان بسیار مفید است، اظهار داشت: گوجه‌فرنگی از بروز سرطان پروستات و کولون جلوگیری می‌کند و با کاهش سطح کلسترول خون، احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی و سکته را کاهش می‌دهد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، آب انار را منبع آنتی‌اکسیدان‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی عنوان و تصریح کرد: آب انار سطح کلسترول و فشارخون را پایین می‌آورد، همچنین بررسی‌ها نشان داد نوشیدن یک لیوان آب‌انار به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای از پیشرفت سرطان پروستات جلوگیری ‌می کند.

دکتر اعرابی، ادامه داد: سبزی‌های برگ سبز خطرابتلا به سرطان کولون(روده بزرگ) را کاهش می‌دهد، به این دلایل خوردن سبزی‌های برگ سبز به مردان توصیه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: سیر تازه به سلامت قلب مردان کمک می‌کند، زیرا باعث کاهش کلسترول خون می‌شود.

‌هر سال‌ اول اسفند، روز ملی سلامت مردان نامگذاری شده است

انتهای پیام

کد N138755