مسوول هلال احمر دورود:

کوهنورد مصدوم دورودی از بیمارستان مرخص می‌شود

لرستان

با بهبود وضعیت هوشیاری «محمد لشنی»، طی روزهای آینده وی از بیمارستان ترخیص و به خانه باز می‌شود.

مسوول هلال احمر دورود گفت: با بهبود وضعیت هوشیاری «محمد لشنی»، طی روزهای آینده وی از بیمارستان ترخیص و به خانه باز می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، «عباس عبدی» اظهار کرد: بعد از پیدا شدن این کوهنورد دورودی، عملیات مداوا بر روی وی انجام شد و با آمبولانس به بیمارستان ۷ تیر شهرستان دورود انتقال پیدا کرد.

وی بیان نمود: وی ابتدا ۲ روز در بخش CCU و از روز جمعه در بخش عمومی این بیمارستان بستری شده است.

عبدی بیان کرد: لشنی بر اثر سقوط از صخره دچار ضرب‌دیدگی از ناحیه دست، پا و کمر شده بود که به منطقه‎ پاتاف پناه برده و بر اثر شدت سرما دچار سرما‌زدگی شدید می‌شود.

وی درباره وضعیت هوشیاری کنونی هوشیاری این کوهنورد لرستانی اظهار کرد: روز اول این کوهنورد نیمه‌هوشیار بود که با گذشت زمان اکنون هوشیاری او در حد مطلوب و بالایی است.

سرپرست فرمانداری دورود نیز در این رابطه اظهار کرد: امروز خانواده محمد لشنی با مراجعه به ساختمان فرمانداری دورود از مسوولان فرمانداری و هلال‌احمر استان برای عملیات جست‌و‌جو و پیدا کردن فرزندشان تقدیر و تشکر کردند.

قابل ذکر است محمد لشنی کوهنورد مصدوم دورودی با بیش از ۱۵ سال سابقه در رشته کوهنوردی و صخره‌نوردی عضو هیأت کوهنوردی و خانه کوهنوردی دورود است و اکنون مسوولیت فنی گروه کوهپیمایی سایپا و نماینده انجمن کوهپیمایی ایران در دورود را بر عهده دارد.

وی جمعهٔ گذشته به صورت انفرادی به ارتفاعات پریز در اشترانکوه شهرستان دورود رفته بود که در مسیر دچار حادثه و سقوط از صخره می‌شود که با تلاش فراوان نیروهای امدادی پس از ۴ شبانه روز عملیات جست‌وجو، صبح روز سه‌شنبه ۲۹ بهمن‌ماه زنده پیدا شد.

کد N138746