مبارزه با علف‌های هرز در 20 هزار هکتار از مزارع گندم و جو سمنان کلید خورد

استان ها

مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی استان سمنان از شروع مبارزه با علف‌های هرز در مزارع غلات استان خبرداد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سمنان، حمید نادریان، با اعلام این خبر، گفت: مبارزه با علف‌های هرز مزارع غلات در دو شهرستان گرمسار و آرادان شروع شده و تاکنون در سطح 400 هکتار از مزارع گندم و جو با علف‌های هرز پهن برگ، کشیده برگ و یا به صورت توام مبارزه شده است.

وی افزود: تعداد 50 شبکه مراقبت متشکل از کارشناسان دولتی، خصوصی و کلینیک‌های گیاهپزشکی در سطح استان کار نظارت و سرکشی مداوم از مزارع به ویژه مزارع بذری، ارائه خدمات فنی و کارشناسی لازم به بهره برداران، توصیه‌های فنی برای مبارزه به موقع و اصولی و پیش آگاهی لازم را به عهده دارند.

نادریان به کشاورزان توصیه کرد: برای اثربخشی لازم در مبارزه باید عملیات سمپاشی در مراحل پنجه زنی گندم، 5 - 3 برگی شدن علف‌های هرز و شرایط آب و هوایی مناسب بدون یخبندان شبانه انجام شود.

وی اضافه کرد: سموم مورد نیاز برای مبارزه با علف‌های هرز با تنوع کامل و کافی تهیه و تدارک دیده شده است که در اختیار کشاورزان قرار می گیرد.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی استان یادآوری کرد: مبارزه با علف‌های هرز غلات در استان همانند سنوات گذشته تمامی با ادوات زمینی به ویژه سمپاش پشت تراکتوری بوم دار انجام و برآورد می‌شود در 20 هزار هکتار از مزارع غلات استان مبارزه با علف های هرز انجام شود.

انتهای پیام

کد N138722