پس از 7 سال نمایشگاه‌های دائمی کهگیلویه و بویراحمد بلاتکلیف است

استان ها

استاندار کهگیلویه و بویراحمد، گفت: مدیران استانی برای ساخت سالن نمایشگاه‌های دائمی در استان تلاش کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کهگیلویه وبویراحمد، سید"موسی خادمی" در نشست بررسی مشکلات ساخت نمایشگاه بین المللی استان، افزود: از سال 86 حدود 30 هکتار زمین از سوی دولت گذشته در اختیار شرکت تعاونی نمایشگاههای بین المللی قرار گرفته و سازمان توسعه و تجارت کشور 150 میلیون تومان کمک برای تامین زیرساخت‌های نمایشگاه بین المللی کهگیلویه و بویراحمد اختصاص داده است.

وی با اشاره به اینکه 400 میلیون تومان نیز از محل اعتبارات استانی برای ایجاد جاده و سایر موارد به این نمایشگاه اختصاص یافته، اظهار کرد: پس از گذشت سال ها تا کنون در این زمینه هیچ گونه اقدامی صورت نگرفته و بلاتکلیف است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد، تصریح کرد: با توجه به اختصاص 150میلیون تومان برای زیرساخت این نمایشگاه در استان، متاسفانه شرکت بهره بردار 50هزار تومان بیشتر برآورد نداشته که این موضوع باید از طریق مراجع قضایی پیگیری شود.

خادمی اضافه کرد: پیگیری روند و عدم ساخت این نمایشگاه از سوی شرکت تعاونی نمایشگاه‌های بین المللی، توسط رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت و مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد، انجام شود.

وی با اشاره به منحل شدن شرکت تعاونی فعلی در استان کهگیلویه وبویراحمد، خاطرنشان کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد باید ظرف 10 روز آینده نسبت به تاسیس شرکت جدید برای احداث نمایشگاه بین المللی در این استان اقدام کند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد، بیان کرد: باید نسبت به تشویق فعالان اقتصادی برای سرمایه گذاری در ساخت نمایشگاه بین المللی استان اقدام شود.

انتهای پیام

کد N138718