شهردار زنجان تاکید کرد:

شهرداری وارث اقدامات انجام نشده گذشته است

زنجان

مصوبات سه ماه اخیر و میزان اجرایی شدن آن‌ها را در جلسه علنی آتی شورای اسلامی شهر اعلام خواهم کرد.

شهردار زنجان، گفت: مصوبات سه ماه اخیر و میزان اجرایی شدن آن‌ها را در جلسه علنی آتی شورای اسلامی شهر اعلام خواهم کرد.
به گزارش ایلنا، شهردار زنجان با بیان اینکه شهرداری در حوزه‌های مختلف به جد در حال ارائه خدمت است گفت: متاسفانه شهرداری در حال حاضر میراث دار اقدامات انجام نشده در گذشته است.
محسن امین روز سه شنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر زنجان تصریح کرد: تصمیمات عجولانه کیفیت و دقت انجام امور را کاهش می‌دهد و مورد مواخذه آیندگان قرار می‌گیرد بنابراین شهرداری ترجیح می‌دهد برنامه‌های کار‌شناسی شده و با کیفیت اجرا کند.
وی خطاب به برخی اعضای شورای شهر که نسبت به اجرایی نشدن مصوبات شورا از سوی شهرداری انتقاد داشتند خاطر نشان کرد: طبق قانون شهرداری مکلف به اجرای مصوبات شوراست مگر در مواردی که اجرای آن نیاز به بررسی و اصلاح داشته باشد.
شهردار زنجان گفت: مصوبات سه ماه اخیر و میزان اجرایی شدن آن‌ها را در جلسه علنی آتی شورای اسلامی شهر اعلام خواهم کرد.
امین ادامه داد: شهرداری زنجان اکنون با ۳۰۰ میلیارد ریال بدهی به تامین اجتماعی، امور مالیاتی، شرکت‌های آب و برق و گاز دارد و رسیدگی به این مشکل بیشترین وقت شهرداری را تلف کرده است.
وی یادآور شد: شهرداری معتقد است باید همه حقوق و بدهی‌های قانونی نهادهای دولتی پرداخت شود بنابراین به جد درصدد رفع این مشکل است.
شهردار زنجان با اشاره به تعطیلی جایگاه‌های سی ان جی شهر اظهار کرد: بدهی ۳۰ میلیارد ریالی شهرداری به شرکت گاز دلیل این تعطیلی است البته در پی مذاکرات صورت گرفته با مقامات استان مقرر گردیده از امروز اینجایگاه‌ها فعال شوند و شهرداری به تدریج نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام کند.
وی خاطر نشان کرد: متاسفانه علی رغم سود ده بودن جایگاه‌های سی ان جی بخش خصوصی، جایگاه سازمان خدمات موتوری شهرداری در اینجایگاه‌ها مجموعه‌ای زیان ده است.
امین متذکر شد: درصورتیکه بدهی‌های معوق به شهرداری تحمیل نمی‌شد می‌توانستیم با مبالغ کنونی بدهی خدمات بسیاری به شهروندان ارائه دهیم.
وی در خصوص برنامه‌های شهرداری در استقبال از نوروز ابراز کرد: از اول اسفند لکه گیری و آسفالت معابر، شست و شو و رنگ آمیزی معابر و جدول‌ها آغاز می‌شود.
شهردار زنجان از شهروندان زنجانی درخصوص نامناسب بودن آسفالت معابر پوزش طلبید و خاطر نشان کرد: برودت هوا مانع آسفالت ریزی و لکه گیری مناسب در زمستان شده بود اما با بهبود شرایط جوی آُسفالت ریزی و لکه گیری آغاز خواهد شد.
امین در خصوص حمایت از تیم‌های ورزشی نیز بیان داشت: در شرایط کنونی که شهرداری زنجان بدهی‌های میلیاردی دارد سیاست شهرداری اسپانسری تیم‌های قهرمانی نیست.
وی ادامه داد: رویکرد شهرداری حمایت و تقویت ورزش‌های همگانی از طریق تجهیز فضاهای عمومی به ست‌های ورزشی است.
شهردارزنجان با اشاره به تشکیل کمیته پ‍ژوهشی در شهرداری زنجان گفت: برای ساماندهی متقاضیان حمایت در حوزه پژوهش شهرداری کمیته‌ای تشکیل داده تا از پروپوزال‌ها و پایان نامه‌های خاصی در مقاطع کار‌شناسی ارشد و دکتری با تصویب کمیته حمایت کند.
امین بودجه شهرداری سزنجان بریا سال آینده تصویب شد
در جلسه علنی روز سه شنبه بودجه سال آتی شهرداری زنجان با رای اکثر اعضای شورای اسلامی شهر زنجان به تصویب رسید.
رییس شورای اسلامی شهر زنجان بودجه مصوب سال آینده شهرداری زنجان را دو هزار و ۳۹۷ میلیارد و ۶۷۲ میلیون ریال اعلام کرد.
اراض ضیایی خاطر نشان کرد: یکی از ویژگی‌های متمایز بودجه مصوب اسل آِینده شهرداری زنجان مد نظر قرار دادن بودجه غیر نقدی است که مقرر شده در سه دوره چهار ماهه یعنی بازه زمانی یک ساله به تدریج محقق شود.
ضیایی در خصوص بدهی‌های شهرداری اظهار کرد: دلایل معوق شدن بدهی‌های شهرداری در دوره مدیریت‌های گذشته باید بررسی شود.
شورا به وعده خود مبنی بر محرومیت زدایی عمل می‌کند
عضو شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به افزایش سرانه شهروندان مناطق محروم در بودجه سال آینده شهرداری زنجان گفت: اعضای شورا با این اقدام به وعده خود مبنی بر محرومیت زدایی از مناطق محروم جامه عمل خواهند پوشاند.
دویران با بیان اینکه در سال جاری سرانه هر شهروند در شهرک کارمندان ۹۳۳ هزار تومان برای هر نفر بوده ابراز کرد: این سرانه در اسلام آباد، نجف آباد، الهیه و علی آباد ۲۰۰ هزار تومان بوده که اختلاف زیادی بین این شهرک‌ها مشاهده می‌شد.
وی خاطر نشان کرد: اعتباراتی که برای شهرک‌های اسلام آباد، نجف آباد، الهیه و علی آباد درسال جاری مصوب شده بود ۳۰ میلیاردر ریال بود و این میزان برای سال آِینده به ۱۱۰ میلیارد ریال با پیش بینی اجرای ۶۵ پرو‍ه و سرانه ۱۱ میلیون ریالی برای هر شهروند پیش بینی شده است.
رییس شورای اسلامی استان زنجان و عضو شورای شهر زنجان نیز با انتقاد از وضعیت نامناسب آسفالت معابر شهر و نارضایتی مردم از وضع موجود خواستار رفع این مشکل ازسوی شهرداری شد.
سعید خدادادی همچنین خواستار ساماندهی متکدیان از سوی شهرداری شد و افزود: حضور متکدیان در سطح شهر موجب نابسامانی شهر شده است.
وی تاکید کرد: شهرداری با فعال کردن گرمخانه موجود در بناب در جهت ساماندهی متکدیان بکوشد.
عضو شورای شهر زنجان ادامه داد: متاسفانه جایگاه‌های سی ان جی شهر زنجان به دلیل عدم پرداخت بدهی شهرداری به شرکت گاز تعطیل شده‌اند.
خدادادی ابراز کرد: جایگاه‌های سی ان جی برای بخش خصوصی سود ده است اما متاسفانه در شهرداری زنجان اینجایگاه‌ها موجب تحمیل زیان شده است.
وی در پایان به تعیین تکلیف مدیران شهرداری اشاره و اظهار کرد: هر چه سریع‌تر باید مدیران جدید شهرداری تعیین تکلیف شوند تا انگیزه فعالیت نیز در آن‌ها تقویت شود.

کد N138464