با توجه به حجم بیمه شدگان و مستمری بگیران؛

کلنگ احداث یک بیمارستان در شهرک سلامت اصفهان زده می‌شود

اصفهان

هم اکنون فرانشیز داروهای سرطانی از 30 درصد به 10 درصد و فرانشیز داروهای کلیوی و هموفیلی نیز حذف گردیده است، همچنین 180 قلم داروی مورد نیاز بیماران را به قبل از رشد قیمت ارز یعنی قیمت های سال 91 رسانده ایم.

ایلنا: مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، درنشست مشترک با تشکل‌های کارگری و کانون‌های بازنشستگی استان اصفهان با اشاره به حاشیه‌های بوجود آمده برای این سازمان گفت: این حاشیه‌ها موجب فاصله گرفتن سازمان از اهداف و برنامه‌های خود شد که با تغییر دولت و روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، برنامه ریزی و سیاست گذاری برای تحقق سازمان بیمه‌ای پویا و پاسخگو به وجود آمد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، سید تقی نوربخش، بااشاره به جهت گیری‌های سازمان درارائه خدمات مناسب به بازنشستگان ومستمری بگیران ادامه داد: سازمان تأمین اجتماعی در سال گذشته برای پرداخت عیدی بازنشستگان و مستمری بگیران مجبور به استقراض بانکی شد و نهایتاً عیدی در پایان اسفندماه واریز شد که امسال با تدبیر مدیران وهمکاران سازمان، عیدی مستمری بگیران و بازنشستگان از بهمن ماه بدون ریالی استقراض از بانک واریز شد.

نوربخش درادامه با اشاره به اقدامات مهم این سازمان در اجرای تعهدات قانونی به بیمه شدگان و مراکز طرف مراکز قرارداد گفت: در مدت ۶ ماه به میزان ۱۴ ماه تعهدات سازمان را پاسخگو بوده‌ایم.

وی ادامه داد: هم اکنون نیز فرانشیز داروهای سرطانی را از ۳۰ درصد به ۱۰ درصد و فرانشیز داروهای کلیوی و هموفیلی را حذف کرده‌ایم. همچنین ۱۸۰ قلم داروی مورد نیاز بیماران را به قبل از رشد قیمت ارز یعنی قیمت‌های سال ۹۱ رسانده‌ایم.

وی افزود: یکی از چالش‌های بیماران نازایی، گرانی داروهای بارداری و نازایی بود که با تدبیر این سازمان، ۵۰ درصد از هزینه داروهای نازایی توسط سازمان پرداخت می‌شود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در ادامه به شاخصه مهم مدیریت این سازمان در بهره گیری از برنامه محوری اشاره کرد و گفت: هم اکنون سازمان براساس یک برنامه مدون و کار‌شناسی شده حرکت می‌کند به گونه‌ای که در دی ماه بودجه سازمان به هیأت مدیره و در بهمن ماه به هیأت امنا ارسال و بزودی برای اجرا ابلاغ می‌شود.

وی افزود: بزرگ‌ترین بنگاه اقتصادی کشور باید دارای برنامه جامع و شفاف باشد به همین لحاظ از تمام ظرفیت و پتانسیل سازمان در جهت بهره گیری و پاسخگویی به بیمه شدگان بهره می‌گیریم.

نوربخش در ادامه با اشاره به رشد ۳۰۰ درصدی اعتبارات عمرانی درسال ۹۳ گفت: بودجه یک سال سازمان تأمین اجتماعی درحدود یک چهارم کل بودجه عمومی یک سال کشور است به همین لحاظ باید با دقت، هماهنگی و مشارکت با شرکای اجتماعی سازمان هزینه شود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در ادامه به پوشش بیمه‌ای ۶۳ درصدی تأمین اجتماعی در استان اصفهان اشاره کرد و بر ضرورت خدمت رسانی بهتر به بیمه شدگان به ویژه در بخش درمانی تأکید کرد و گفت: با توجه به تعداد بیمه شدگان و وجود نیروهای متخصص درمانی در این استان و با هدف خدمت رسانی بیشتر و بهتر به بیمه شدگان به ویژه مستمری بگیران و بازنشستگان بزودی کلنگ احداث یک بیمارستان در شهرک سلامت اصفهان زده خواهد شد و عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

وی افزود: همچنین بخش آنژیو و جراحی قلب بیمارستان دکتر شریعتی که قبلاً در سازمان مصوب شده است با بررسی نهایی و بازتعریف مجدد اجرا خواهد شد.

وی به سابقه بیش از دو دهه فعالیت خود در سازمان تأمین اجتماعی گفت: ازتمام پتانسیل خود و همکاران برای صیانت از منافع بیمه شدگان و منابع سازمان و پاسخگویی به شرکای اجتماعی استفاده خواهم کرد.

سید تقی نوربخش گفت: پس از انتصاب به عنوان مدیرعامل سازمان، بهره گیری از مدیران با تجربه سازمان، تدوین برنامه مدون برای برون رفت از موانع و بحران‌های پیش رو همچنین سیاست گذاری برای پاسخگویی و افزایش رضایتمندی بیمه شدگان و شرکای اجتماعی سازمان سرلوحه کار قرار گرفت.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در ادامه به سیاست‌های کلان این سازمان اشاره کرد و گفت: برنامه محوری، قانون مداری، پاسخگویی و پاکدستی چهار شاخص مهم سیاست‌های این سازمان است که باید سرلوحه کار تمام مدیران و کارکنان این سازمان در کشور باشد.

در ابتدای این جلسه آقایان سهل آبادی دبیرکل خانه صنعت و معدن ایران، اصغر برشان دبیر اجرایی خانه کارگر، شاه زمانی رئیس کانون بازنشستگان استان اصفهان، اولیایی پناه رئیس کانون بازنشستگان همکار، بابایی و یزدانی نمایندگان انجمن صنفی کارگران به بیان مشکلات و چالش‌های فرا روی بیمه شدگان، بازنشستگان و مستمری بگیران پرداختند که مهم‌ترین این مشکلات شامل اجرای قانون الزام به درمان، بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان آور، همسان سازی حقوق بازنشستگان ومستمری بگیران، افزایش حق مسکن و خوار و بار، افزایش کمی و کیفی خدمات درمانی و مشارکت خیرین در پروژه‌های درمانی بود.

کد N138370