طرح های تحقیقاتی باید درجهت حل مشکلات کشاورزان انجام شود

طرح تحقیقاتی

محلات، خمین - ایرنا - معاون پژوهش و فناوری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی گفت: محققان بکوشند طرح های تحقیقاتی در مراکز و موسسات را درجهت حل مشکلات کشاورزان انجام دهند.

ˈغلامحسین طهماسبیˈ روز شنبه در آیین تودیع و معارفه رییس پژوهشکده ملی تحقیقات گل و گیاهان زینتی محلات افزود: طرح های تحقیقاتی به سمت ˈتقاضا محورˈ در حرکت است و لازم است ˈعرضه محورˈ باشند تا با شناسایی مشکلات بهره برداران و کشاورزان و بخش خصوصی اقدام شود.

وی با اشاره به ارایه مقالات و تحقیقات بنیادی در موسسات تحقیقاتی اظهار داشت: با تمهیدات اندیشیده شده کارشناسان آموزش و ترویج بخش کشاورزی در تلاش هستند ارتقای کارکنان مراکز و موسسات تحقیقاتی براساس مقالات ارایه شده نباشد بلکه براساس طرح هایی باشد که در حل مشکلات بهره برداران تهیه می شود.

معاون پژوهش و فناوری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی افزود: جهاد کشاورزی می کوشد در راستای برنامه محوری حرکت کند و افق بلند مدت 50 ساله که در سال 93 پیش نویس آن نوشته خواهد شد اهتمام ورزد.

معاون پژوهش و فناوری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی گفت : توجه به اقلیم خاص درتولیدات محصولات کشاورزی در سراسر کشور و اهمیت به وجود پدیده گردوغبار از مواردی است که در سازمان تحقیقات به آن بها داده می شود.

طهماسبی افزود: سازمانهای تحقیقاتی و مراکز پژوهشی باید به سوی چابک سازی حرکت کنند و مسوولان این واحدها به جای درگیر شدن روی موضوعات فرعی در جهت حل مشکلات اصلی ،تمام کوشش خود را بکار گیرند.

در این مراسم که جمعی از مسوولان محلی حضور داشتند ˈ پژمان آزادیˈ به عنوان مسوول این پژوهشکده گلو گیاه محلات معرفی و از زحمات مسوول قبلی قدر دانی شد.ک/2

2482/555
کد N138357