آغاز بررسی علت حریق در قطار باری طبس- بندرعباس

استان ها

مدیر کل راه‌آهن یزد به دنبال وقوع آتش‌سوزی شب گذشته یکی از واگن‌های قطار باربری طبس – بندعباس، گفت: علت این حادثه که خسارت جانی را به دنبال نداشته، در دست بررسی است.

مدیر کل راه‌آهن یزد به دنبال وقوع آتش‌سوزی شب گذشته یکی از واگن‌های قطار باربری طبس – بندعباس، گفت: علت این حادثه که خسارت جانی را به دنبال نداشته، در دست بررسی است.

"محمد دهقان‌پور"، در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه یزد، اظهار کرد: در این حادثه تنها یکی از واگن‌های این قطار که با بار پنبه از طبس به مقصد بندرعباس در حرکت بوده، در ایستگاه مبارکه بافق بنا به دلایلی دچار حریق شده است.

وی با بیان این که علت این آتش‌سوزی هنوز در حال بررسی است، افزود: ماموران آتش‌نشانی منطقه بلافاصله با حضور در محل حادثه اقدام به مهار آتش کرده‌اند و به جز خسارت مالی، هیچ خسارت جانی در این حادثه روی نداده است.

در حالی که برخی منابع خبری به نقل از شاهدان عینی علت گسترده شدن آتش در واگن مذکور را تاخیر نیروهای امدادرسانی و آتش‌نشانی اعلام کرده‌اند، "محمدقاسمی" رییس آتش‌نشانی شهرستان بافق در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا – منطقه یزد، با تکذیب این مطلب، خاطرنشان کرد: حادثه ساعت 15:00 به آتش‌نشانی اعلام شد که نیروهای آتش‌نشان 5 دقیقه بعد در منطقه حضور یافتند.

وی ادامه داد: در این حادثه سه خودوری آتش‌نشانی از ایستگاه‌های مرکزی و آهن‌شهر در منطقه حضور یافته و درخصوص مهار آتش اقدام کردند.

قاسمی در رابطه با وارد عمل نشدن آتش‌نشانان برای مهار آتش تا حدود ساعت 18:00 بعد‌از ظهر با وجود حضور در محل حادثه، نیز توضیح داد: بنا به گزارش داده شده، علت تعلل در این مورد دستور مسئولان مربوطه برای اقدام نکردن تا زمان حضور بازرس از یزد بوده که به نظر مرتبط با موضوع بیمه و غرامت حادثه بوده است.

به گفته برخی منابع حاضر در منطقه، آتش مذکور با جداسازی واگن طعمه حریق از قطار و انتقال آن به محل امن برای مهار آتش، تا پاسی از نیمه شب به طول انجامیده است.

انتهای پیام

کد N138308