معاینه رایگان بیماران اورولوژی انجام شد

استان ها

دبیر انجمن اورولوژی گیلان افزود: در هفته ملی سلامت مردان، تمامی اورولوژیست‌های کشور در مطب‌ها، کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها به معاینه رایگان مردان می‌پردازند که در گیلان نیز انجام شد.

دکتر حمیدرضا مدنی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه گیلان، با بیان اینکه اول تا هفتم اسفندماه به عنوان "هفته ملی سلامت مردان ایرانی - سما" نام گذاری شده است اظهارکرد: این هفته به همت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با همکاری انجمن اورولوژی ایران، انجمن پزشکان عمومی ایران و سازمان نظام پزشکی در سراسر کشور برگزار می شود.

وی تصریح کرد: هفته ملی سلامت مردان، اولین بار به پیشنهاد انجمن اورولوژی ایران در سال 1385 برگزار شد.

دبیر انجمن اورولوژی گیلان افزود: در این هفته تمامی اورولوژیست‌های کشور در مطب‌ها، کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها به معاینه رایگان مردان می‌پردازند.

دکتر مدنی با بیان اینکه اورولوژیست‌ها زمینه را برای جلوگیری از بیماری‌های خطیر و بی‌علامتی که به مراحل پیشرفته با علایم خطرناک می‌رسند، فراهم می‌کنند گفت: این حرکت، کلید شروع یک حرکت بزرگ است، هدف انجمن اورولوژی از اقدام به این کار، بیمار‌یابی بیماری‌های خاموشی است که به مردان و پسران مربوط می‌شود؛ مثل بیماری‌های مثانه، پروستات، تومور‌های کلیه و … این بیماری‌ها، خاموش هستند و متأسفانه آن‌گونه که به بیماری‌های قلبی و عروقی در جامعه پرداخته می‌شود، به آن‌ها پرداخته نشده است.

وی یادآور شد: متاسفانه مردان زمانی به پزشک مراجعه می‌کنند که فرصت درمان از دست رفته است و این وضعیت در روستاها و شهرستان‌ها بیشتر دیده می شود.

دبیر انجمن اورولوژی گیلان گفت: ستاد برگزاری هفته سلامت مردان ایرانی - سما متشکل از ذینفان درون بخشی و برون بخشی محور اصلی هفته مذکور در سال 92 را نقش سوانح و حوادث شغلی و ترافیکی بر سلامت مردان تعیین و شعار " سوانح و حوادث: در کمین سلامت مردان" را انتخاب کرده است.

انتهای پیام

کد N138026