مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی در سفر به اصفهان خبر داد:

15 درصد خدمات درمانی توسط مراکز ملکی تامین اجتماعی صورت می‌گیرد

اصفهان

یكی از سیاست های سازمان تامین اجتماعی در بخش درمان خرید خدمات درمانی توسط مراكز درمانی غیر ملكی است که هم اكنون 15 درصد از خدمات درمانی صورت گرفته در كشور توسط مراكز ملكی این سازمان ارائه می شود.

ایلنا: مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در سفر دو روزه خود به اصفهان با تأکید بر افزایش کمی و کیفی خدمات بیمه‌ای و درمانی این سازمان گفت: هم اکنون ۱۵ درصد از خدمات درمانی صورت گرفته در کشور توسط مراکز ملکی این سازمان در سراسر کشور ارائه می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، سید تقی نوربخش گفت: هم اکنون ۸۱ بیمارستان و ۲۹۰ مرکز درمانی ملکی در ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان کشور مشغولند.

وی در ادامه از برون سپاری خدمات بیمه‌ای و درمانی به عنوان یکی از سیاست‌های آتی این سازمان اشاره کرد و گفت: تاکنون ۴۰ مجوز مرکز برون سپاری در کشور صادر شده است که این مراکز با هدف تسهیل ارائه خدمات به بیمه شدگان و کارفرمایان دائر شده است. وی در ادامه با اشاره به فعالیت ستاد ویژه رفاه مسافران نوروزی در این سازمان اشاره کرد و گفت: این ستاد با هدف ارائه خدمات درمانی از پانزدهم اسفندماه ویژه بیمه شدگان فعالیت خود را آغاز می‌کند.

نوربخش، در ادامه به صدور مجوز ۳ بیمارستان جدید در کشور اشاره کرد و گفت: احداث این بیمارستان‌ها توسط هیأت امنا سازمان مصوب شده و در سال آینده عملیات اجرایی آن در شهرهای یزد، دزفول و لنگرود آغاز می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به پرداخت یک ماه زود‌تر عیدی مستمری بگیران و بازنشستگان تأمین اجتماعی در سال جاری گفت، براساس مصوبه هیأت مدیره سازمان، مستمری بگیران و بازنشستگان تأمین اجتماعی از پرداخت فرانشیز خدمات درمانی معاف می‌شوند. وی مشکل اساسی بخش درمان و سلامت را در کشور نرم افزاری خواند و گفت: برای حل مشکل سلامت و درمان در کشور باید همه دستگاه‌های بیمه‌ای و درمانی مشارکت داشته باشند.

وی ادامه داد: براساس بودجه سال ۹۳، بخشی از هزینه نظام سلامت از محل هدفمندی یارانه‌ها دیده شده است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی افزود: یکی از سیاست‌های این سازمان در بخش درمان خرید خدمات درمانی توسط مراکز درمانی غیر ملکی است که این سازمان در سراسر کشور با مراکز بهداشتی درمانی طرف قرارداد است.

وی در ادامه با اشاره به وجود ۳ بیمارستان بزرگ در استان اصفهان گفت: بیمارستان غرضی، شریعتی و فاطمه زهرا در نجف آباد جزو مراکز ملکی درمانی این سازمان می‌باشند که با توجه به فرسودگی و قدمت بیمارستان شریعتی و با تصویب هیأت مدیره سازمان مجوز بازسازی و نوسازی این بیمارستان صادر شده است.

کد N137704