فرماندار مشکین‌شهر: کمک به کتابخانه‌ها کمک به ارتقاء فرهنگی نسل‌های آینده است

استان ها

جلسه تبیین قانون نیم درصد سهم کتابخانه‌های عمومی با حضور فرماندار شهرستان مشکین‌شهر، معاون مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان مشکین‌شهر و شهرداران و رؤسای شورای تعدادی از شهرهای این منطقه در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این جلسه، فرماندار مشکین شهر با بیان اینکه کتابخانه‌های عمومی، نهاد تأثیرگذار در توسعه فرهنگی جوامع محسوب می‌شوند، کمک به کتابخانه‌ها را کمک به ارتقاء فرهنگی نسل‌های آینده دانست.

حمید عباداللهی، نیم درصد سهم کتابخانه‌ها را تنها منابع مالی این مراکز برای تعمیر، تجهیز و هزینه‌های جاری ذکر کرده و افزود: امیدوارم با پرداخت معوقات و بدهی شهرداری مشکین شهر و سایر شهرداری‌های منطقه به اداره کتابخانه‌های عمومی، شاهد رشد و افزایش فعالیت‌های این نهاد باشیم.

در این جلسه، معاون مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل نیز طی سخنانی، کتابخانه را مأمن شهروندان اهل مطالعه دانسته و گفت: در مناطقی که اعضاء شورای شهر با کتابخانه‌های عمومی رابطه نزدیک و همکاری دارند، توسعه فرهنگی با رشد بیشتری پیش می‌رود.

جعفر نوعخواه، هدف کتابخانه‌ها را ارائه خدمات کتابخانه‌ای و فرهنگی به شهروندان دانسته و افزود: هر مسئولی باید توجه داشته باشد که اولین فایده حمایت از کتابخانه‌ها، سرمایه‌گذاری در رشد فرهنگی و علمی فرزندان است.

وی اظهار امیدواری کرد که شهرداران و اعضای شورای شهرها با نگاه مثبت نسبت به مقوله فرهنگ، نهایت همت خود را در کمک به کتابخانه‌ها به کار بندند.

به گزارش ایسنا، در ادامه این جلسه، مسعود افقهی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان مشکین شهر با ارائه آماری از میزان بدهی‌های شهرداری‌های این شهرستان، خواستار پرداخت معوقات شهرداری‌ها تا پایان سال مالی شد.

انتهای پیام

کد N137693