ویژه‌نامه بزرگداشت مقام استاد «عاصم اردبیلی» تدوین شد

ویژه‌نامه بزرگداشت مقام استاد «عاصم اردبیلی» تحت نظر اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل تهیه و در سایت شاعران پارسی زبان به آدرس www. Irafta.com بارگذاری شد.

صادق فرهمند امین درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با بیان این مطلب افزود: این ویژه‌نامه در واحد امور فرهنگی اداره کل کتابخانه‌های عمومی تهیه شده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، هدف از تهیه این ویژه‌نامه را گرامیداشت مقام شاعر و ادیب برجسته استان، استاد عاصم اردبیلی عنوان و اظهار کرد: در این ویژه‌نامه مطالبی از صاحبنظران ادبی استان در خصوص مقام استاد عاصم و جایگاه وی در شعر و سبک و سیاق ادبی گردآوری شده است.

فرهمند، استاد عاصم اردبیلی را شاعری مردمی دانسته و خاطرنشان کرد: وی همواره با نگاه به دغدغه‌های اجتماعی مردم، علائق، آرزوها و مشکلات آنها را در اشعار خود منعکس کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، ابتکار امام جمعه اردبیل، استاندار و دستگاه‌های فرهنگی را در خصوص تدارک برای برگزاری مراسم گرامیداشت مقام استاد عاصم اردبیلی قابل تحسین دانسته و تصریح کرد: خوشبختانه در سال‌های اخیر شاهد بوده‌ایم که مسئولان نگاه ویژه‌ای به مشاهیر بومی استان داشته‌اند که جای تقدیر و افتخار دارد.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که با حمایت بیشتر از بزرگان علمی، فرهنگی و ورزشی، استان اردبیل بتواند در گرامیداشت فرزندان موفق خود، الگوی سایر استان‌ها قرار گیرد.

انتهای پیام

کد N137643