پایگاه‌های انتقال خون البرز پاسخگوی نیازهای موجود نیست

استان ها

مدیرکل انتقال خون البرزگفت: تعداد پایگاه‌های انتقال خون البرز پاسخگوی جمعیت اهداکنندگان نیست.

سید حسن حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، اظهارکرد: در حال حاضر تنها سه پایگاه ثابت خون‌گیری در استان البرز فعال است که این تعداد به نسبت جمعیت اهدا‌کنندگان اندک است.

وی افزود: به جز کلانشهر کرج سایر شهرستان‌های استان از جمله نظرآباد وفردیس نیز نیازمند راه اندازی پایگاه انتقال خون هستند تا مردم این مناطق ناچارنباشند برای اهدای خون خود به پایگاه‌های اهدای خون کرج مراجعه کنند.

حسینی خاطرنشان کرد: در حال حاضر یک اتوبوس خون گیری در استان فعال شده که بخشی از کمبودهای موجود در این زمینه را مرتفع می‌کند اما حتی وجود این اتوبوس نیز نمی‌تواند حلال همه مشکلات و محدودیت‌های موجود در خصوص عدم وجود پایگاه‌های ثابت و سیار خون‌گیری در استان باشد.

حسینی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به مشکل کمبود اعتبار و بودجه انتقال خون البرز نیز اشاره کرد و گفت: هرچند اقداماتی برای تزریق اعتبار به این نهاد صورت گرفته، اما اعتبارات تخصیص یافته به هیچ وجه کافی نیست.

مدیر کل انتقال خون استان اضافه کرد: انتقال خون البرز گاه به قدری در زمینه مسائل مالی با محدودیت مواجه می‌شود که توان خرید آبمیوه و شکلاتی که می‌بایست به اهدا‌کنندگان بدهد را نیز ندارد.

این مسئول یادآور شد: امید است با روی کار آمدن دولت یازدهم اعتبارات مناسبی برای انتقال خون البرز در سال آتی تصویب شود.

وی درپایان گفت: کمک‌های خیرین به ویژه در تأمین آبمیوه و خوراکی و تجهیزات دریافت خون‌(کیسه خون) می‌تواند بخشی از مشکلات موجود را برطرف کند.

انتهای پیام

کد N137538